4.9. 2019 13:58

Týchto 6 vôní spôsobí, že zaspíte ihneď, ako si položíte hlavu na vankúš

4.9. 13:58

Týchto 6 vôní spôsobí, že zaspíte ihneď, ako si položíte hlavu na vankúš

Foto: freshome.com

Nedarí sa vám zaspať? Máte nepokojný či prerušovaný spánok? Namiesto liekov môžete siahnuť aj po inom spôsobe, ako uspokojiť cválajúcu myseľ a pričarovať si sladké sny na viečka.

Nedarí sa vám zaspať? Máte nepokojný či prerušovaný spánok? Namiesto liekov môžete siahnuť aj po inom spôsobe ako uspokojiť cválajúcu myseľ a pričarovať si sladké sny na viečka. Aromaterapia je veľmi funkčný a rokmi overený spôsob, ako dobre zaspávať aj spať.

Pozrite si aj: 5 tipov, ako znížiť vaše účty za plyn​

Použite správne vône

Vône na človeka účinkujú vždy. Je však rozdiel, či siahnete po vôňach, ktoré sú priemyselne vyrábané, ako sa používajú napríklad v štandardných vonných sviecach alebo v osviežovačoch vzduchu. Chémia na človeka pôsobí dosť negatívne, zato stopercentné neriedené silice sú skutočne ozdravujúce. Najvhodnejšie je použiť ich v ultrazvukových difuzéroch alebo len tak, nakvapkať na textilnú vreckovku. Vtedy z nich dostanete presne to, čo potrebuje.

Týchto 6 vôní spôsobí, že zaspíte ihneď, ako si položíte hlavu na vankúš

Bergamot má silu uspávanky

Táto sladká a nádherná vôňa je dokonalá, ak si chcete príjemne pred spaním čítať, zrelaxovať, a potom pokojne zaspať. Jeho výhodou v spálni je aj to, že likviduje mikróby a prečisťuje vzduch. No pozor na predávkovanie. Stačí jedna až dve kvapky. Ak to preženiete, ľahko sa namiesto spánku dostaví bolesť hlavy.

Pozrite si aj: Urobte týchto 5 zmien a vaša nehnuteľnosť pôjde na dračku!​

Levanduľa je klasika

Patrí k najznámejším spánkovým terapeutom na prírodnej báze. Je účinná ako v prípade kvetu, tak aj v prípade silice. Ak chcete uvoľňujúci účinok ešte zosilniť, dajte si pár kvapiek do bezparfumovaného masážneho oleja a skúste s partnerom ľahkú vzájomnú masáž. Na to naozaj nepotrebujete školu maséra, aby ste jeden druhému uvoľnili svaly a premasírovali sa s pomocou levandule až k sladkým snom.

Pozrite si aj: Zase máme platiť za smeti viac? Nedovoľte to! Vďaka týmto tipom sa tomu vyhnete​

Harmanček upokojí nielen žalúdok

Určite nič nepokazíte, ak si dáte pred spaním šálok harmančekového čaju, ale jeho vlastnosti upokojiť myseľ a stať sa vaším priateľom pri zaspávaní, sa prenášajú aj do silice. Stačí len kvapka do difuzéru, či na vankúš a uvidíte, ako viete sladko zaspať, aj keď ste mali pocit, že s vaším spánkom nie je všetko s kostolným poriadkom.

Týchto 6 vôní spôsobí, že zaspíte ihneď, ako si položíte hlavu na vankúš

Jazmín, ktorý nesklame

Patrí k najobľúbenejším éterickým olejom. Nie nadarmo. Stačí pár nadýchnutí a budete v siedmom nebi alebo aspoň v ríši snov. Vďaka tejto vôni zabudnete na všetky problémy. Je to olej ľudí, ktorí majú náročnú prácu a chcú dobre spávať.

Pozrite si aj: Ako vám môže výber kachličiek ušetriť peniaze? Dozviete sa v článku​

Ylang-ylang nielen uspí, ale aj vzruší

Tak táto vôňa je absolútnym hitom spální, pretože uvoľňuje, navodzuje príjemnú atmosféru a pomáha zabudnúť na stres. Stačí jedna jediná kvapka do izby a budete sa cítiť lepšie. Tento olej má ešte jeden nenahraditeľný účinok. Je to chýrne afrodiziakum. A to znamená, že pred tým ako zaspíte, môžete mať skutočne výraznú chuť na milovanie. Tak prečo si ho nedopriať, a potom sladko nezaspať?

Inšpirujte sa v našej GALÉRII, ako si vkusne zariadiť spálne.

autor:  Marcos
4.9. 2019 13:58
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44