18.5. 2020 12:00

Túžite po väčšom byte? Možno vám ho ani netreba - čítajte!

18.5. 12:00

Túžite po väčšom byte? Možno vám ho ani netreba - čítajte!

Foto: archív

Ste nešťastní, že máte malý byt? Pozrite sa na to rozumne a uvidíte ho v jasnejšom svetle. Aj vy môžete byť tými, ktorí svoj malý byt zariadia tak umne, že si návštevy jeho veľkosť ani len nevšimnú. Práve naopak, dokonca vám budú niekoľko vecí závidieť.

Viac času na seba

Vo veľkých domoch a bytoch je toľko práce s jeho údržbou, že keď domáci skončia s upratovaním na jednom konci, môžu začať upratovať na druhom. Prach totiž padá stále a čím viac vecí máte, tým viac pozornosti si vyžadujú. V tom je výhoda malých bytov - raz dva máte upratané a máte čas na svoje koníčky, oddych a iné aktivity.

V malom byte sa oveľa menej narobíte.
V malom byte sa oveľa menej narobíte.
Zdroj: Shutterstock

Spočítajte si, koľko ušetríte

Navyše, ak si predstavíte, koľko eur musíte platiť za vykurovanie veľkého bytu, o koľko viac energie na osvetlenie potrebujete, o koľko viac  čistiacich prostriedkov miniete... Keď to všetko spočítate, zistíte, že malý byt vám ročne ušetrí stovky eur, ktoré môžete minúť na niečo, čo vám spraví radosť.

Útulnejšie bývanie

Ďaľšou výhodou je, že menšie byty, pokiaľ ich zariadite so štýlom a s rozumom, sú oveľa útulnejšie  ako rozľahlé byty. Pod vysokánskymi stropmi môže bežný nábytok pôsobiť smiešne, a tak treba kúsky vyrobené na mieru, čo nie je najlacnejšie. 

Kuchyňa, jedáleň a obývačka na pár metroch štvorcových je praktické riešenie. Všetko máte po ruke.
Kuchyňa, jedáleň a obývačka na pár metroch štvorcových je praktické riešenie. Všetko máte po ruke.
Zdroj: archív

Dosť bolo skladovania

Malý byt vás "prinúti" aj k tomu, že nebudete zbytočne skladovať veci, ktoré nepoužívate. Jednoducho na ne nie je priestor, a tak sa vám nestane, že budete okolo seba zaprataní nepotrebnými vecam. Ak sa teda na malé byty pozriete s rozumom, zistíte, že všetky jeho výhody vám uľahčujú život. A to určite nie je na škodu.

Inšpirujte sa videom, ako opticky zväčšiť svoju kúpeľňu:

autor:  Daniela
18.5. 2020 12:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44