1.1. 2020 6:00

Toto sú zdravé materiály v spálni: Poznáte ich už všetky?

1.1. 6:00

Toto sú zdravé materiály v spálni: Poznáte ich už všetky?

Foto: C nabytek

Kvalitný odpočinok dosiahnete iba v spálni, ktorá je skutočne zdravá. Čo to však znamená? Máte predstavu, ktoré zdravé materiály by ste mali mať v miestnosti, v ktorej trávite toľko hodín denne?

Ťažké páperové periny sú už dávno minulosťou. Vo väčšine domácností sa už uprednostňujú lôžkoviny s jednoduchou údržbou a možnosťou oprať všetky textílie a doplnky v domácej práčke. Z akých materiálov by však mali byť?

Bavlna i ľan, to sú príjemné prírodné materiály určené do vašej postele.
Bavlna i ľan, to sú príjemné prírodné materiály určené do vašej postele.
Zdroj: Ikea

Pohodlne sa uložte

Na svojej posteli by ste toho mali mať omnoho viacej než len obyčajný paplón a vankúš. Pre zdravé a pohodlné spanie potrebujete kvalitné prikrývky, vhodné vankúše a tiež ochranu matraca, obliečky a samotný (kvalitný) matrac. Očakávania, ktoré do nich vkladáme sú rôznorodé – od príjemného pocitu na dotyk, cez poskytovanie opory telu pri odpočinku až po vytváranie primeraného teplotného komfortu počas celého roka. V lete vás budú jemne ochladzovať, v zime zohrievať.

To však samozrejme nie je všetko. Svojim zložením by mali brániť množeniu baktérií, mikróbom, roztočom – jednoducho všetkému, s čím by ste sa v posteli nechceli stretnúť. Ruka v ruke s touto podmienkou je jednoduchá a účinná starostlivosť.

Vaša posteľná bielizeň môže byť zaujímavá aj zdravá.
Vaša posteľná bielizeň môže byť zaujímavá aj zdravá.
Zdroj: momtoob.com

Obľúbená bavlna a ľan

Áno, oba materiály sú tradičné, obľúbené a veľmi príjemné. Ide o dobrú investíciu, vydržia totiž dlho, sú pevné, dobre odvádzajú vlhkosť a možno ich prať až na 90 stupňov Celzia, či dokonca vyvárať. Oba materiály sú vhodné na obliečky, plachty ale aj prikrývky či chrániče matracov. Pokračovanie na 2. strane.

Inšpirujte sa štýlovými spálňami v našej galérii.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
1.1. 2020 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44