14.3. 2023 6:00

TOTO sú výhody a nevýhody kuchyne spojenej s obývačkou

14.3. 6:00

TOTO sú výhody a nevýhody kuchyne spojenej s obývačkou

Foto: pexels.com

Kuchyňa prepojená s obývačkou patrí k modernému riešeniu interiéru. Otázka je, či je to naozaj dobrý nápad – spojiť miestnosti s rozdielnym účelom. Ako všetko, aj otvorená kuchyňa má svoje výhody aj nevýhody, tak si o nich povedzme.

Otvorený priestor

Ak máte radi otvorené a vzdušné priestory, je to presne pre vás. Pri zariaďovaní vás neobmedzujú žiadne steny. Väčší priestor umožňuje bezproblémový a plynulý pohyb, komunikáciu a prácu, v ktorej neprekážajú žiadne dvere. Môžete si dovoliť veľkorysejšiu kuchynskú linku, možno aj atypického tvaru, v ktorej nechýba kuchynský ostrov. Práve kuchynský ostrov slúži ako vizuálny predeľovací prvok medzi kuchynskou a obývacou časťou.

Nevýhoda – väčší ruch a hluk

Práca v kuchyni so sebou prináša určitý ruch, ktorý môže tých, čo trávia voľný čas v obývacej časti, obťažovať. Pri zariaďovaní preto stavte na výkonné a tiché spotrebiče, či už ide o chladničku, umývačku riadu alebo mixér. S prípravou jedla sa spájajú aj vône, ktoré nemusia byť každému príjemné. Aj keď ich viete čiastočne eliminovať vďaka digestoru, predsa k určitému „úniku“ dochádza.

Otvorená kuchyňa má svoje výhody aj nevýhody.
Otvorená kuchyňa má svoje výhody aj nevýhody.
Zdroj: unsplash.com
autor:  Radomir
14.3. 2023 6:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy