4.12. 2019 15:00

Toto sú veci, ktoré v kuchyni určite nepotrebujete, preč s nimi!

4.12. 2019 15:00

Toto sú veci, ktoré v kuchyni určite nepotrebujete, preč s nimi!

Kuchyňa je miestom, kde sa bez mnohých vecí nezaobídete. Spotrebiče, rôzne kulinárske pomôcky... Moderná kuchyňa však má byť v prvom rade funkčná. Nesmie sa stať skladiskom vecí, na ktoré len sadá prach a prácu komplikujú. Poradíme vám, ktoré predmety sú v kuchyni úplne zbytočné.

Naplnené sady koreničiek

Korenie dáva jedlu chuť, preto sa bez neho v kuchyni nezaobídete. Ale neuspokojte sa s kúpou naplnených koreničiek, v ktorých sú aj koreniny, ktoré nedokážete využiť. Koreniny totiž strácajú arómu a kvalitu po dlhom skladovaní, niektoré sú účinnejšie v podobe čerstvých byliniek. Napríklad bazalka a pažítka majú lepšiu chuť čerstvé než sušené. Kupujte len také koreniny, ktoré skutočne potrebujete a vždy len v malom množstve.

Tip: Mnohé bylinky si môžete zamraziť v zásobníkoch na ľad a použiť pri varení ako čerstvé.

Toto sú veci, ktoré v kuchyni určite nepotrebujete, preč s nimi!
Zdroj: thespruce.com

 

Nepriehľadné nádoby na potraviny

Nádoby na skladovanie potravín sú praktické a majú v kuchyni svoje opodstatnenie. Môžete v nich držať uvarené jedlo i zásoby. Neobklopujte sa však nepriehľadnými nádobkami. Riskujete, že na ich obsah zabudnete a skazí sa, prípadne, že múku či strúhanku nebudete mať v dostatočnom množstve, keď ich budete potrebovať. Používajte priehľadné nádoby - buď sklenené, alebo plastové.

Tip: Sklenené nádoby sú praktickejšie, keďže ich môžete použiť na uskladnenie vareného jedla v chladničke a následne v nich pokrm aj zohrievať v mikrovlnke.

Príliš veľa hrnčekov

Zdroj: radomír
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
4.12. 2019 15:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44