28.1. 2019 16:32

Toto sú pravidlá feng šuej, ktoré chápete zle, a preto sa vám nedarí!

28.1. 16:32

Toto sú pravidlá feng šuej, ktoré chápete zle, a preto sa vám nedarí!

Foto: thespruce.com

Feng šuej je ucelený koncept, ktorý má domov harmonizovať a priťahovať doň šťastie. Často ale jeho princípy pochopíme zle a môžeme si tak veľmi uškodiť!

Pri zariaďovaní interiéru podľa zásad feng šuej nestačí poznať základné odporúčania. Napriek tomu, že ich ovládate, môžete urobiť niekoľko chýb. A namiesto želaného efektu, ktorým je šťastný a harmonický domov, sa v interiéri nebudete cítiť príjemne.

Pozrite si aj: Ako by mal vyzerať dom, v ktorom si Kardashianky dokonale oddýchnu? Takto!

Meníte domov do ázijského štýlu

Interiér zariadený v duchu feng šuej neznamená, že ho preplníte ázijskými predmetmi. Nie každému štýlu pristane soška Budhu, bambus šťastia, mandarínske kačičky alebo červené strapce. Váš interiér má odzrkadľovať váš štýl a vkus. Použitie exotických predmetov bez toho, aby ste vedeli, čo symbolizujú a aký výsledok majú priniesť, je jednou z najčastejších chýb.

Pozrite si aj: Všetci milujeme jeho piesne a teraz si navyše kúpil byt za 9,2 miliónov dolárov! Wau!​

Zrkadlo oproti vstupným dverám

Bez ohľadu na to, aké krásne zarámované alebo unikátne je zrkadlo, ktoré ste si vybrali do predsiene, jeho umiestnenie oproti vstupným dverám, je veľkou chybou. Prečo? Cez vstupné dvere váš domov absorbuje dobrú energiu nazývanú chi, no keď zrkadlo umiestnite priamo oproti nim, väčšina prichádzajúcej energie sa odrazí von.

Pozrite si aj: Rýchlo! Kým nenasneží, spravte so záhradou všetky tieto veci

Toto sú pravidlá feng šuej, ktoré chápete zle, a preto sa vám nedarí!

Dekorácie, ktoré sa vám nepáčia

Učenie feng šuej odporúča používanie rôznych druhov dekorácií. Ak si však ozdobíte príbytok dekoráciami, ktoré sa vám nepáčia len preto, že vám majú pomôcť pritiahnuť peniaze či blahobyt, robíte chybu. Je to rovnaké, akoby ste museli neustále konverzovať s niekým, kto vám nie je sympatický.

Pozrite si aj: Ak nespravíte so svojou záhradnou technikou toto, počas zimy sa vám pokazí!​

Rôzne podlahy v miestnostiach

Podľa feng šuej je podlaha dôležitá, predstavuje základ. Keď máte v každej izbe inú podlahu, váš príbytok stráca na sile i kontinuite. Napriek tomu, že vizuálne môže interiér vyzerať zaujímavo, podľa učenia feng šuej ide o chybu. Toto pravidlo však môžete porušiť v kuchyni a v kúpeľni.

Pozrite si aj: Záhradníci radia: Tento strom by si mal v roku 2019 zasadiť každý z vás

Toto sú pravidlá feng šuej, ktoré chápete zle, a preto sa vám nedarí!

Použitie ba-gua (pa-kua) zrkadla

Ba-gua zrkadlo je silný nástroj, ale do interiéru by ste ho mali umiestniť až po konzultácii s odborníkom na feng šuej. Jeho nesprávnym používaním si totiž môžete poškodiť. Zrkadlo vyzerá aj vďaka svojmu tvaru veľmi atraktívne, no nie je žiadnou prvoplánovou dekoráciou. Jeho úlohou je odraziť škodlivú energiu, preto patrí predovšetkým nad veľké okno alebo pred vstupné dvere.

Ako vyzerá toto zrkadlo a iné dekorácie z feng šuej umenia, uvidíte v našej galérii.

autor:  Radomír
28.1. 2019 16:32
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44