11.1. 2020 12:00

Toto sú najväčšie chyby a zlozvyky, ktoré robíte pri upratovaní

11.1. 12:00

Toto sú najväčšie chyby a zlozvyky, ktoré robíte pri upratovaní

Foto: allstate.com

Iste to poznáte. Rýchlo odložíte veci z cesty či z očí, ak však otvoríte komoru, zásuvku alebo skriňu, všetky vaše upratovacie hriechy sa na vás razom vysypú.

Iste to poznáte. Rýchlo odložíte veci z cesty či z očí, ak však otvoríte komoru, zásuvku alebo skriňu, všetky vaše upratovacie hriechy sa na vás razom vysypú.

Papiere preč

Aj keď dnes už mnoho účtov a faktúr platíme elektronicky, stále je potrebné odkladať zmluvu, faktúry či doklady aj v papierovej podobe. Nemusíte ich triediť a upratovať okamžite, rozhodne si však v domácnosti zvyknite, že všetky písomnosti odkladáte na jedno miesto. Raz mesačne si vyhraďte hodinu na ich roztriedenie a archivovanie.

Doklady a papiere, ktoré netreba odkladať v origináli, digitalizujte. Na čo odkladať diplom z prvého plaveckého výcviku či 185. výtvarné dielo vášho škôlkára? Nafoťte si ich alebo naskenujte. Neodkladajte ani noviny, časopisy alebo letáky. Po prečítaní ich hneď zaneste do triedeného odpadu.

Priveľa chémie

Mať čistú domácnosť je síce fajn, ak však používate priveľa chemikálií pri upratovaní, vaše zdravie tým bude trpieť. Hlavne ak povrchy nedostatočne umyjete alebo sa pri upratovaní priveľa vystavujete pôsobeniu týchto chemikálií. Niekedy je menej viac, hlavne ak ide o zdravie.

Toto sú najväčšie chyby a zlozvyky, ktoré robíte pri upratovaní

Vždy s čistými pomôckami

Upratujete s čistými handrami, utierkami či s vysávačom? Áno, na to, aby sme efektívne vyčistili domácnosť, potrebujeme najprv čisté pomôcky a nástroje. Dbajte na čistotu spotrebičov, ktoré používate, upratovanie s nimi bude efektívnejšie. Nádržky vždy vypustite, mopy a metly umyte, spotrebiče vyvetrajte, umyte - inak sa v nich budú množiť plesne a baktérie. Pokračovanie na 2. strane.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
11.1. 2020 12:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44