26.7. 2020 15:00

Pozor na to! Ktoré ovocie by ste svojmu psíkovi rozhodne nemali dávať?

26.7. 15:00

Pozor na to! Ktoré ovocie by ste svojmu psíkovi rozhodne nemali dávať?

Foto: archív

Nielen v lete, ale počas celé roka si pochutnávame na kopách chutného ovocia. A nielen my, ale aj naši štvornohí miláčikovia. Tušíte, ktoré ovocie psovi môžete bez obáv ponúknuť a ktoré druhy sú preňho tabu?

 

Ovocie môže byť pre vášho psa vítaným spestrením jedálneho lístka. Poskytne mu dodatočné minerály, vitamíny a samozrejme, aj tak vítané tekutiny v horúcich dňoch. Navyše, ovocie predstavuje šikovnú a zdravú odmenu i hračku zároveň, preto by ste sa mu nemali vyhýbať, ak ho váš pes miluje. Čo a ako však psíkovi ponúkať?

Ovocie a zelenina lákajú aj našich domácich miláčikov.
Ovocie a zelenina lákajú aj našich domácich miláčikov.
Zdroj: Profimedia.sk

Základným pravidlom je, že svojho psíka poznáte najlepšie. Zatiaľ čo susedov pes môže zožrať čokoľvek bez zdravotných následkov, váš psík môže zareagovať podráždeným žalúdkom alebo hnačkou, preto svoje zvieratko sledujte a ak má nejakú diagnózu, či zdravotný problém, poraďte sa o vhodnom ovocí (a iných druhoch potravy) so svojím veterinárom.

Čo takto jabĺčka?

Jablko je vynikajúcou odmenou, o ktorú sa môžete podeliť. Menším psíkom jablko určite nakrájajte, opatrne pri jadierkach, ktoré môžu predstavovať isté riziko zadrhnutia. Inak je jablko vynikajúcou a lacnou voľbou, ktorú máte k dispozícii celoročne. Pomáha tiež udržiavať čistejšie zuby a svieži dych, obsahuje tiež mnoho vitamínov.

Zdroj: agáta
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
26.7. 2020 15:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44