4.4. 2019 17:30

Toto je 6 najhorúcejších trendov pre kuchyne v sezóne 2019/2020

4.4. 17:30

Toto je 6 najhorúcejších trendov pre kuchyne v sezóne 2019/2020

Aké sú aktuálne a super horúce trendy v kuchyniach na túto a nasledujúcu sezónu? Nebudeme klamať, rozhodne vám vyrazia dych.

Toto je 6 najhorúcejších trendov pre kuchyne v sezóne 2019/2020

Moderná kuchyňa je prosto miesto plné úžitku a funkčnosti, a zároveň tvorí dôležitú súčasť dizajnu celej domácnosti. Skrátka, v novej kuchyni sa budete cítiť skutočne dokonalo!

Prečítajte si aj: FOTOINŠPIRÁCIA: Nekonvenčné stojany na víno

K trendom kuchýň, ktoré vám predstavíme, môžeme jednoznačne povedať, že spravia dojem nielen na vás, ale na každého, kto do vašej kuchyne zavíta. Sú nápadité, hravé, a pritom lahodia oku bez toho, aby zabúdali na prísnu funkcionalitu.

Toto je 6 najhorúcejších trendov pre kuchyne v sezóne 2019/2020

 

Všetko ukryté

Jedným z najaktuálnejších trendov je maskovanie skriniek. Kuchynská linka a všetky pridružené kusy nábytku vytvárajú kompaktné steny a povrchy, ktoré v sebe na jediný dotyk či zatlačenie ukrývajú skrinky, zásuvky či iné odkladacie mechanizmy. Priestor vďaka tomu pôsobí jednotne a pokojne, avšak rozhodne nie nudne.

Prečítajte si aj: Malé kuchyne a žiadna klaustrofóbia: Týchto 5 trikov je cesta, ako to dosiahnuť

Pri tejto voľbe budete mať možnosť pohrať sa s doplnkami či s malými detailmi, ktoré budú priťahovať pohľady. V tomto duchu treba pripomenúť, že skryté či integrované ostávajú aj všetky spotrebiče, voľným okom ich vôbec nemusíte zaznamenať.

Prečítajte si aj: Túto vec v kuchyni všetci podceňujete! Dokáže ale úplne zmeniť celý priestor

Cínové a bronzové doplnky

Alebo hoci aj batérie v tomto prevedení pôsobia mierne retro a môžu výrazne kontrastovať s ostatnými materiálmi, ktoré ste v kuchyni zvolili. V týchto materiáloch voľte aj úchytky, háčiky či vodiace tyče.

Toto je 6 najhorúcejších trendov pre kuchyne v sezóne 2019/2020

 

Otvorené police

Áno, éra prísne uzatvorených, hoci aj sklenených skriniek je preč. Otvorené poličky pre predmety, ktoré denne používate mnoho ráz, má zmysel pre rýchlu manipuláciu i upratovanie. Zároveň poslúži aj ako výstavná plocha či miesto pre menšiu rastlinku.

Prečítajte si aj: Linoleum, dlažba alebo parkety? Vieme, ktorá podlaha je v kuchyni najužitočnejšia!

Farebné čalúnenie

Retro trendy nebudú out ani túto sezónu. Barové stoličky potiahnuté farebnou (umelou) kožou či farebné čalúnenie stoličiek alebo jedálenskej lavice môže tvoriť jeden z mála výrazných farebných prvkov miestnosti. Samozrejme, má za úlohu priťahovať pohľady!

Prečítajte si aj: TOTO robí priveľa elektroniky v izbe s vašimi deťmi!

Viac dreva a kontrastné materiály

To všetko spolu s prírodnými, surovými a s drsnými materiálmi ako kameň. Ale po poriadku. Aktuálnym trendom je jednoznačne viac dreva, a to na všetkých povrchoch od skriniek až po pracovné plochy. Jednotlivé povrchy môžu byť v kontrastnom prevedení a báť by sme sa nemali ani materiálov, ako sú ratan.

Toto je 6 najhorúcejších trendov pre kuchyne v sezóne 2019/2020

 

Závesné osvetlenie

Jednoznačne! Spustite ich pekne zo stropu až nad kuchynský ostrovček, barový pult alebo jedálenský stôl. Neostávajte len pri jednom kuse, kombinujte ich vo dvojiciach alebo trojiciach. Lampa môže byť dominantným prvkom priestoru.

Prečítajte si aj: Stôl otočený do TEJTO strany znižuje vašu koncentráciu: Nepracujte tam ani neplaťte účty

Pre milovníkov farieb odporúčame farebné a sýte prevedenie kuchynských dvierok, ak sa však chcete prílišnej farebnosti vyhnúť, náš najnovší tip hovorí o matnej čiernej farbe, ktorá dodá štýl i nadčasovosť.

Pozrite si trendy tohtoročnej aj budúcoročnej sezóny v našej GALÉRII.

Zdroj: agáta
4.4. 2019 17:30
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44