24.6. 2021 0:00

Top novinky v kuchynských doplnkoch, ktoré by nemali u vás doma chýbať

24.6. 2021 0:00

Top novinky v kuchynských doplnkoch, ktoré by nemali u vás doma chýbať

Foto: Andrey_Popov/Shutterstock.com

Lockdowny a častý pobyt doma nás naučili, že priestory domu i bytu by mali byť nielen komfortné a zaujímavé, ale tiež maximálne funkčné. Preto mnohé novinky v oblasti bytových dizajnov prinášajú aj do kuchynských priestorov nielen dizajnérsky nápadité, ale najmä praktické prvky. Nie je tomu inak ani v kuchyni. Čo patrí medzi top nápady roku 2021?

Držiaky na víno

Mnohé jedlá sa varia s pridaním vína do omáčky alebo marinády. Víno tiež patrí ku chutnej romantickej večeri pri sviečkach či k posedeniu s priateľmi. Integrované skrinky na víno pôsobia veľmi sofistikovane a navyše sú maximálne funkčné.

Každé víno by ale malo mať vhodnú teplotu, na čo je dobré využiť chladničku. Aby ste však nemuseli kupovať samostatnú chladničku, skúste si zadovážiť chladničku, ktorá má tento problém vyriešený. Napríklad americká chladnička s držiakom na víno dokáže zabezpečiť aj túto funkciu.

Chladničky s veľkým úložným priestorom

Už spomínaná americká alebo veľká kombinovaná chladnička, ktorá dokáže obsiahnuť dostatok jedla na celý týždeň, je tak povediac „must have“ v kuchynských doplnkoch 2021. V lete oceníte tiež integrované výrobníky ľadu či dávkovače vody.

Drevené doplnky

Či už to budú drevené police, alebo drevené misky, drevo sa vracia do kuchyne, aby ju zjemnilo a vytvorilo príjemnú domácku atmosféru. Jednotlivé prvky voľte v prírodnej farbe, priestory tak krásne rozžiarite a ozvláštnite.

Komora

Špajza či komora bola v minulosti súčasťou každého domu. Vďaka otvoreným priestorom sa v posledných desaťročiach z interiérov vytratili a teraz sa vracajú späť. Ak máte na to priestor, určite si jednu vybudujte. Zabezpečíte tak poriadok v kuchyni a vždy budete mať nejaké extra miesto na skladovanie potravín.

Ostrovček alebo barový pult

Ostrovčeky či barové pulty majú viacero vlastností, pre ktoré takmer nikdy nevyjdú z módy. Okrem toho, že slúžia ako miesto na raňajkovanie, či príjemné posedenie pri káve, fungujú tiež ako pracovné dosky počas varenia alebo dokonca ako úložné priestory. Ďalšou veľmi cennou schopnosťou je spájanie priestoru obývacej miestnosti a kuchyne, pokiaľ majú tieto miestnosti otvorenú kompozíciu.

Kuchyňa je kráľovnou domova, a to najmä pokiaľ sa v nej stretáva celá rodina. Aby sa vám preto priestory nezdali fádne, skúste ich ozvláštniť niektorým z našich tipov.

autor:  PR článok
24.6. 2021 0:00
Zdieľať článok