23.6. 2015 17:00

TOP 5 kláštorov sveta: Neuveríte, čo v ich priestoroch vzniklo!

23.6. 2015 17:00

TOP 5 kláštorov sveta: Neuveríte, čo v ich priestoroch vzniklo!

Foto: Profimedia

Predstavte si bývať v starovekom kláštore. Keď všade naokolo ešte cítiť závan minulosti a atmosféru starých čias?

Nasledujúcich päť svetových hotelov bolo vytvorených na miestach, o akých by sa vám ani len nesnívalo.

Castel Monastero, Siena, Taliansko

Castel Monastero sa nachádza v kopcoch v Chiantishire v Toskánsku. V 11. storočí to bol kláštor, potom hrad, nasleduje vidiecke sídlo pre šľachtu a napokon je to hotel. Sú tu kúpele, ktoré zahŕňajú bazény s morskou vodou, hammam a fínsku saunu.

Parador de Santo Estevo, Galicia, Španielsko

V zelených dubových a gaštanových lesoch a v blízkosti kaňonu Sil River Canyon leží kláštor Santo Estevo Monastery. Jeho vznik sa datuje okolo 6. až 7. storočia. Momentálne je to hotel, ktorý má 77 izieb. Skladá sa z troch kláštorov - románskeho, gotického a renesančného - a reštaurácie, ktorá vyrástla na mieste bývalých stajní a ktorá ponúka miestne špeciality vrátane chobotnice. K dispozícii sú tu aj kúpele v kamennej pivnici a prehliadky kostolov a kláštorov.

Hotel Monasterio, Cuzco, Peru

Cusco Hotel Monasterio, pôvodne postavený v roku 1592, je veľkým vstupným bodom do Machu Picchu. Hotel, ktorý patrí do skupiny Belmond, spolupracuje s vlakom Belmond Hiram Bingham, ktorý hostí zavezie až do posvätného údolia a zahŕňa tak prehliadku so sprievodcom a popoludňajší čaj. Pre prehliadke môžu návštevníci navštíviť kúpele.

Hotel Monasterio, Cuzco, Peru
Hotel Monasterio, Cuzco, Peru
Zdroj: belmond.com

Monastero Santa Rosa, Conca dei Marini, Taliansko

Jeden z najmenších, kláštor Monastero Santa Rosa sa stal boutique hotelom. Ležiaci na útese má 20 izieb, bazén, terasovité záhrady a kúpeľný labyrint, ktorý patrí medzi najlepšie na pobreží.

Villa San Michele, Florencia, Taliansko

Villa San Michele je renesančný kláštor, ktorého vznik sa datuje do 15. storočia. Fasáda nesie podpis slávneho Michelangela. K dispozícii je tu aj apartmán pomenovaný po ňom. K hotelu patrí záhrada s citrónovníkmi, o ktorú sa niekedy starali františkánski mnísi. Hotel tiež ponúka bazén s barom, kvalitnú reštauráciu a kuchársku školu.

Villa San Michele, Florencia, Taliansko
Villa San Michele, Florencia, Taliansko
Zdroj: Profimedia

TOP 5: Ešte ich ani neotvorili a už sú medzi najlepšími hotelmi sveta

23.6. 2015 17:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44