11.5. 2020 12:00

Toaleta a kúpeľňa v jednom: Čo treba, aby boli všetci v byte spokojní?

11.5. 12:00

Toaleta a kúpeľňa v jednom: Čo treba, aby boli všetci v byte spokojní?

Foto: Getty images/hgtv.com

Kúpeľňa s toaletou je realitou v mnohých domácnostiach. K spojeniu hygienických miestností často dochádza po rekonštrukcii bytového jadra. Ako všetko, aj toto riešenie má svoje výhody a nevýhody. Bude vyhovovať vašim potrebám?

Viac miesta

Úspora miesta je prvou výhodou, ktorá hovorí za spojenie kúpeľne s toaletou. Zbúraním priečky získate viac miesta a možnosť praktickejšie a zaujímavejšie miestnosť zariadiť. Všetko potrebné máte poruke, po použití toalety sa nemusíte presúvať do inej miestnosti kvôli umytiu rúk. V novej kúpeľni vďaka väčšiemu priestoru môžete mať dokonca bidet alebo pisoár.

Poznajte aj nevýhody

Umiestnenie WC misy do kúpeľne so sebou prináša i nevýhody. Vo viacčlennej domácnosti sa môže stať zdrojom konfliktov či už kvôli neustálej obsadenosti alebo zápachu. Niekomu prekáža strata súkromia, ak je „záujemcov“ o používanie kúpeľne naraz viac. Toaleta v kúpeľni je vhodná pre jednotlivcov a menšie rodiny v menších bytoch. Dovoliť si ju môžete i v rodinnom dome, kde okrem nej existuje ďalšia kúpeľňa a samostatná toaleta.

Ak vám prekáža výhrad na toaletu, jednoducho ju „schovajte“.
Ak vám prekáža výhrad na toaletu, jednoducho ju „schovajte“.
Zdroj: Isifa

Zabezpečte čistý vzduch

Nežiadúce pachy sú najčastejším argumentom proti spojeniu kúpeľne s toaletou. Na každý problém však existuje riešenie, pretože ani otvorené okno nemusí stačiť. Ideálne je vybaviť kúpeľňu nútenou ventiláciou, ktorá si poradí so zápachom rýchlejšie a účinnejšie. Ventilátor umiestnite čo najbližšie k mise. Moderné toalety už majú zabudované filtre na pohltenie „arómy“ v splachovacom tlačidle, pričom odvedú zápach priamo z misy cez splachovaciu rúrku a po prefiltrovaní vrátia čistý vzduch do miestnosti.

autor:  Radomír
11.5. 2020 12:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44