14.1. 9:00

To je premena: TAKTO možno zmeniť nudné bývanie na WOW efekt!

Biela farba pôsobí útulne, svetlo a čisto pričom kedysi pochmúrnu a tmavú miestnosť opticky zväčšila, presvetlila a doslova otvorila. Vznikol aj priestor pre veľké okná, pričom vďaka ostrovčeku ostal zachovaný aj dostatok úložného priestoru.

Ako premeniť tmavú a zapratanú izbu? Nové farby a zopár sviežich nápadov rozhodne pomôžu.
Ako premeniť tmavú a zapratanú izbu? Nové farby a zopár sviežich nápadov rozhodne pomôžu.
Zdroj: getty images

Zmenou dispozícií susedných miestností môžete dosiahnuť ešte zaujímavejšie zmeny ako napríklad v prípade druhej kuchyne, ktorá je dôkazom, že ak vhodne skombinujete tmavé povrchy, vznikne vám zaujímavý a dostatočne otvorený priestor pričom sa nemusíte vzdať ani svojho obľúbeného prírodného dreva či jeho imitácií.

Izba (nielen) pre tínedžera

Ako premeniť tmavú chlapčenskú izbu bez štipky nápadu na praktický, ale aj oku lahodiaci priestor? V prvom kroku je nutné zvážiť farebnosť. Výrazné zosvetlenie celej miestnosti prinesú nové závesy ale aj nová farebnosť stien – v tomto prípade kombinácia bielej a šedo-modrej, pričom nebolo vôbec nutné siahať na svetlú drevenú podlahu. Vďaka zabudovanej knižnici, ktorá je predĺžená až po strop bolo možné v dosahu vytvoriť aj študijný kútik. Miestnosť sa opticky zväčšila aj vďaka výmene šatníkových dverí, z ktorých vznikla svetlá kompaktná stena.

Zo starej a ošarpanej stavby môže vzniknúť vhodnou premenou úplne nové bývanie.
Zo starej a ošarpanej stavby môže vzniknúť vhodnou premenou úplne nové bývanie.
Zdroj: getty images

A čo premena tohto domu?

Prešiel premenou exteriéru i interiéru a jeho noví majitelia sa rozhodli zasiahnuť prakticky do všetkých jeho prvkov, pričom napríklad aj na pomerne „nudných“ miestach priniesli zaujímavé úpravy. Čo poviete na premenu, ktorou prešlo schodisko?

Odpadnete z tých dokonalých premien v našej galérii!

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
14.1. 2020 9:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44