27.12. 2016 4:00

Tipy pre útulnú spálňu počas zimy

27.12. 2016 4:00

Tipy pre útulnú spálňu počas zimy

Mení sa počasie, klíma nielen za oknami, ale aj v miestnosti. Dni sú kratšie a spálňa by nemala ostať takou istou ako v lete.

Tipy pre útulnú spálňu počas zimy

Pravdou je, že nebudete rekonštruovať podľa ročných období stále dookola. Existujú však praktické riešenia, ktoré vám spálni počas zimy pohladia duši a vylepšia pobyt aj spánok.

Tipy pre útulnú spálňu počas zimy


Prídavná deka

Pod paplónom vám v štandardnej spálni určite nebude zima. Lenže všetci vieme, že pocitová teplota a Celziove stupne sú dve rozdielne veci. Ak trpíte zimomravosťou, rozhodne si zaobstarajte na paplón deku. Nielenže zabezpečí o niečo lepšiu izoláciu, ale nikdy nebude tak na dotyk studená ako návliečka. Vždy rukami aj bosými nohami prídete do kontaktu s teplým materiálom a to je veľmi príjemné.

Pozrite sa: Toto sú v súčasnosti hlavné trendy v zariaďovaní spálne

Zmeňte svetlo
Čím teplejšie, tým lepšie. Pamätajte, že počas zimy v spálni svietime častejšie. Vyvarujte sa preto studenému LED svetlu nad 3000 Kelvinov. Je príliš studené a môže mať modré spektrum, ktoré narúša spánkový rytmus človeka. Nenechajte sa preto zlákať len výkonom, ale aj atmosférou. Teplé svetlo je pocitovo pohodovejšie a v spálni ho treba.

Tipy pre útulnú spálňu počas zimy


Koberček

Pokojne aj na jedno použitie. Čím vyšší vlas, tým bude jeho vysávanie aj čistenie horšie, ale zasa ranné vstávanie krajšie. Počas leta nám dotyk s chladnejšou plávajúcou podlahou alebo drevom spraví dobre. Naopak čím je teplota pri zemi nižšia, tým bude mäkký koberec základom lepšieho rána. Ak investujete do koberčeka, ktorý privinie vaše nohy do tepla, budete sa usmievať ani nebudete vedieť prečo. Neľutujte určite za takúto zimnú dekoráciu minúť pár financií.

Inšpirujte sa: Zmeny interiéru, ktoré zvládnete za 24 hodín

Kontakt s teplom
Už po prebudení majte na dosah ruky teplý župan, do ktorého môžete vhupnúť ešte pred rannou hygienou. Uvidíte, ako takýto doplnok pripravený na nemom sluhovi, alebo na vešiaku spraví spálňu útulnejšou. Najmä počas vstávania do tmavého a studeného zimného bytu.

Tipy pre útulnú spálňu počas zimy


Výhodná zimná strana

Nie každý matrac ju má a aj pri tých, ktoré ňou disponujú, ľudia často ignorujú potrebu obrátiť matrac poľa ročného obdobia. Je to škoda, pretože letná a zimná strana matraca sú špeciálne uspôsobené na to, aby poskytovali ideálnu podporu v závislosti na ročnom období. Počas nich sa totiž mení nielen klíma v spálni, ale ja potreba nášho tela. Zimnú stranu reprezentuje zateplenie. Najčastejšie ovčím rúnom. To znemená, že omnoho lepšie akumuluje teplo a preto sa budete cítiť v posteli lepšie, aj keď v miestnosti bude dostatočne chladno. Naopak v zime je výhodnejšia priedušnosť, ktorú dáva strana letná. Zabudnite preto matrac správne natočiť.

Zdroj: marcos
27.12. 2016 4:00
Diskusia  ()
Diskusia
44