21.10. 2019 22:00

Tieto rastliny vám v kúpeľni určite prežijú!

21.10. 2019 22:00

Tieto rastliny vám v kúpeľni určite prežijú!

Máte živý kvet v kúpeľni? Ešte nie? Rozhodne by ste to mali skúsiť. Ide o ideálne prostredie pre mnohé druhy rastlín, navyše, interiér so skutočnou rastlinou predstavuje príjemné oživenie. Viete, ktoré rastlinky vám budú robiť dokonalých spoločníkov pri relaxe vo vani?

Tieto rastliny vám v kúpeľni určite prežijú!
Zdroj: bgh.com


Základom je zvoliť si správny druh rastliny
Vtomto prípade rastlinu, ktorá bude vyžadovať menej svetla a vyššiu vlhkosť. To sú ideálne podmienky, napríklad pre tropické rastliny.

Orchidea
Jemné až éterické rastlinky nevyžadujú mnoho, vlhkosť a teplo im skutočne pristane. Ideálne do kúpeľní, ktoré majú aj denné svetlo. Z pestrej ponuky orchideí odporúčame siahnuť po druhu Dendrobium, Phalaenopsis alebo Paphiopedilums.

Tieto rastliny vám v kúpeľni určite prežijú!


Ostatní práve čítajú: Wau, úžasné optické ilúzie s tapetami

Potosovce
Potosovec zlatý je popínavá rastlinka, ideálna aj pre menej zručných pestovateľov. Svojimi listami osvieži celú kúpeľňu. Ak sa mu bude dariť, pekne sa vám rozrastie a má rád závesné kvetináče. Výhodou potosovcov je to, že ich zoženiete v mnohých farebných variantoch. Pozor, všetky potosovce sú jedovaté ako pre deti, tak aj pre domáce zvieratá.

Zelenec chochlatý
Zelenec má zelené listy s bielymi okrajmi a bude dobrým spoločníkom nielen v kúpeľni, ale aj v spálni či v inej miestnosti. Jeho pestovanie je opäť nenáročné, nevyžaduje veľa svetla. Nezabudnite mu poskytnúť priestor, ideálne pod stropom.

Tieto rastliny vám v kúpeľni určite prežijú!
Zdroj: bgh.com


Cissus rhombifolia
Táto rastlinka pôvodom z Južnej Ameriky môže zdobiť svojimi premenlivými listami aj vašu kúpeľňu. Má rada svetlejšie miestnosti a veľa vlhkosti, pripravte sa na to, že je popínavá. Odmenou vám bude stonka, ktorá mení farbu zo zelenej na hnedú a záplava sýtych zelených listov.

Bromélie

Tieto tropické krásky potrebujú hlavne vodu a vzduch. Vyzerajú veľmi exoticky, preto odporúčame vyhradiť im miesto, kde skutočne zaujmú! Bromélií nájdete mnoho druhov v rôznych farebných kombináciách. Do kúpeľne si skúste zaobstarať druhy ako Guzmania lingulata, Neoregelia carolinae, Aechmea fasciata alebo skúste tilandsiu.

Pozrite si aj: Okno od podlahy až po strop: Krásny výhľad a veľa slnka. Ale, aké má nevýhody?

Náš tip: Do malej kúpeľne zvoľte menšiu rastlinku, ak máte priestoru veľa, môžete umiestniť do kúpeľne jednu väčšiu rastlinu, alebo na viacero miest rôzne kombinácie svojich obľúbených rastliniek.

Nazrite do našej fotogalérie a pozrite si rastliny, o ktorých sme vám hovorili.

Autor: Agáta

Zdroj: agáta
21.10. 2019 22:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44