25.9. 2019 20:30

Tieto domáce práce robili naši predkovia len počas splnu! Ako ste na tom vy?

25.9. 20:30

Tieto domáce práce robili naši predkovia len počas splnu! Ako ste na tom vy?

Múdrosť našich predkov je cenné dedičstvo, ktoré by ste nemali brať na ľahkú váhu. Toto sú veci, ktoré robte v domácnosti výlučne za splnu.

Tieto domáce práce robili naši predkovia len počas splnu! Ako ste na tom vy?

Vyznáte sa vo fázach Mesiaca? Viete, ako vplýva dorastajúci Mesiac a spln na jednotlivé činnosti v domácnosti a čo by ste mali podniknúť na záhrade? Nie je to nič zložité, tieto rady sú totiž overené storočiami a ľudia ich dodržiavajú z jednoduchého dôvodu - pretože prosto fungujú!

Pozrite si aj: Chystáte sa na svadbu? Tieto dary sa hodia do každej domácnosti, inšpirujte sa

Zatiaľ čo za ubúdajúceho Mesiaca je vhodné zamerať sa v domácnosti na upratovanie, pranie a čistenie, fáza pribúdajúceho Mesiaca je vhodná na celý rad iných činností. Ak ste doteraz tieto fázy nesledovali a neplánovali podľa nich svoje aktivity, jeseň je ideálnym časom, kedy sa do toho pustiť.

Tieto domáce práce robili naši predkovia len počas splnu! Ako ste na tom vy?
Zdroj: unsplash.com

 

Prečo dbať na rady múdrejších a skúsenejších?

Aj keď sa mnohé z rád ohľadom domácnosti, sadenia či upratovania zdajú byť zvláštne, stačí ich odskúšať a rýchlo zistíte, že pri správnom načasovaní vzhľadom na mesačné fázy a pôsobenie astrálnych znamení dosiahnete výrazne lepšie výsledky. A navyše, neraz s menšou energiou či za použitia menšieho množstva chémie. To sa odrazí nielen na vašej peňaženke, ale aj spokojnosti.

Pozrite si aj: Najmäkšia deka na svete! Vyrobte si ju sami s naším fotopostupom

Čo s pribúdajúcim Mesiacom?

Ak máte v pláne upiecť pre rodinu čosi veľmi chutné, napríklad koláče z kysnutého cesta alebo domáci chlieb, načasujte si tieto aktivity ideálne na dni v Blížencoch, Váhach alebo Vodnárovi. Dobré sú aj dni v Baranovi, Levovi a Strelcovi. Naopak, kysnutému cestu a tiež kvásku neprospievajú dni v Rakovi, Škorpiónovi a v Rybách, preto v tieto dni pracujte hlavne s kváskom veľmi opatrne.

Pozrite si aj: Máte pocit, že vášmu interiéru niečo chýba? Siahnite po tomto modernom osvetlení

V prípade, že sa vám pečenie nevydarilo, pozrite do kalendára, zrejme vašu snahu ovplyvnil ubúdajúci Mesiac.

Tieto domáce práce robili naši predkovia len počas splnu! Ako ste na tom vy?
Zdroj: Unsplash

 

Pozor na pleseň

Poznáte ten pocit, keď otvoríte zaváraninu či súdok a po pár dňoch zistíte, že jeho obsah je pokrytý plesňou alebo sa pokazil? Zrejme ste ich otvorili počas ubúdajúceho Mesiaca alebo v Panne. Rizikovými sú však dni v Rybách a Rakovi.

Pozrite si aj: Praktické a super rýchle tipy ako sa naladiť na jesenný dizajn

Rovnako môžete mať pocit, že je zakliata vaša starostlivosť o domáce rastliny. Hnojiť a polievať ich síce treba podľa potreby, ak je to však možné, venujte svoju starostlivosť kvitnúcim rastlinám v dňoch Vodnára, Blížencov a Škorpióna s pribúdajúcim Mesiacom a listnatým rastlinám v dňoch Rýb, Raka a Škorpióna.

Pozrite si aj: Viete správne skladovať oleje? Robte to ako gurmáni Taliani

Naopak, na presádzanie, prípadne trhanie buriny sa nehodia dni v Strelcovi a Vodnárovi. Ak máte rastlinku, na ktorej vám veľmi záleží, presaďte ju pri dorastajúcom Mesiaci v Panne. Skúšali ste už starostlivosť o domácnosť a záhradu podľa fáz Mesiaca? Aký ste mali úspech?

Pozrite si v našej GALÉRII inšpiráciu na zariadenie interiéru v období splnu.

Zdroj: agáta
25.9. 2019 20:30
Diskusia  ()
Diskusia
44