20.7. 2021 0:00

Na tepelné čerpadlá môžete aj v súčasnosti získať dotáciu

20.7. 2021 0:00

Na tepelné čerpadlá môžete aj v súčasnosti získať dotáciu

Foto: Vaillant

Uvažujete o tepelnom čerpadle a nechce sa vám čakať? Vyberte si ekologické vykurovanie už teraz a urobte zmenu tam, kde na tom skutočne záleží! Existuje totiž nové, jednoduché riešenie.

Nemusíte čakať na dotácie z programu Zelená domácnostiam, značka Vaillant vám poskytne dotáciu už teraz. Táto ponuka platí pre všetky kraje na Slovensku, vrátane Bratislavského, pre staršie domy aj pre novostavby v energetickej triede A0.

Dotácia bez registrácie

Získajte tepelné čerpadlo za zvýhodnenú cenu, k tomu Vaillant dotáciu a ušetrite až 3 250 eur. Registrácia nie je nutná. Stačí, ak sa skontaktujete s autorizovanou montážnou firmou priamo vo vašom regióne. Tá vám poskytne dotáciu formou zľavy z ceny výrobku. Kontakt nájdete v zozname partnerov na webovej stránke www.vaillant.sk. Dotácia sa vzťahuje na tepelné čerpadlá typu vzduch/voda s názvom aroTHERM plus alebo aroTHERM split v prípade, ak budú zakúpené a nainštalované od 25. mája do 30. septembra 2021.

Využiť túto ponuku sa oplatí. Tepelné čerpadlá vzduch/voda sú trvalo udržateľným riešením, významne prispievajú k zníženiu emisií CO2 a zároveň prinášajú nízke prevádzkové náklady. Bezplatne generujú až      75 % požadovanej energie priamo zo vzduchu a sú obľúbené najmä pre ich jednoduchú montáž. V domácnosti dokážu zabezpečiť nielen pohodlné vykurovanie, ale aj dostatok teplej vody a chladenie.

S rýchlou inštaláciou

Jednou z možností je monoblokové tepelné čerpadlo aroTHERM plus  vzduch/voda (3-12 kW, A+++). Toto zariadenie je naplnené prírodným chladivom extrémne ohľaduplným k životnému prostrediu. Vďaka vysokej výstupnej teplote ho môžete kombinovať s podlahovým vykurovaním i s radiátormi. Dá sa nainštalovať bez významných stavebných úprav, už za jeden deň. Ďalšími výhodami sú jeho dizajnové prevedenie a minimálna hlučnosť.

Využite dotáciu na tepelné čerpadlo aroTHERM plus
Využite dotáciu na tepelné čerpadlo aroTHERM plus
Zdroj: Vaillant

Systém pozostáva z tepelného čerpadla, ktoré sa umiestni k vonkajšej stene domu, na strechu garáže či do záhrady. Druhú časť tvorí vnútorná (interiérová) jednotka uniTOWER plus so zabudovaným 185 l zásobníkom teplej vody. Ovládanie systému bude možné aj na diaľku, cez aplikáciu v smartfóne či tablete, spolu s regulátorom a internetovým modulom.

Ovládanie cez smartfón

Dotácia sa vzťahuje aj na tepelné čerpadlo aroTHERM split vzduch/voda (3-12 kW, A++/A+++) s technológiou oddeleného chladivového okruhu. Postará sa o príjemnú teplotu v interiéri počas chladných mesiacov, o chladenie v lete a teplú vodu po celý rok. K tomu o 75 % nižšie účty za energiu a o tretinu menej emisií. Systém sa skladá z tepelného čerpadla a praktickej interiérovej jednotky uniTOWER. Montáž je rýchla a jednoduchá, aroTHERM split stačí vhodne umiestniť v exteriéri.

Dotované tepelné čerpadlo aroTHERM split
Dotované tepelné čerpadlo aroTHERM split
Zdroj: Vaillant

Aj toto tepelné čerpadlo sa dá ovládať na diaľku cez smartfón a dokáže spolupracovať s ďalšími produktami značky Vaillant (fotovoltika, solárny ohrev vody i riadené vetranie). Takže: prečo čakať?

www.vaillant.sk

autor:  PR článok
20.7. 2021 0:00
Zdieľať článok