23.12. 2019 12:00

Tento štýl obývačky si obľúbili aj Slováci: Patríte medzi nich?

23.12. 2019 12:00

Tento štýl obývačky si obľúbili aj Slováci: Patríte medzi nich?

Foto: unsplash.com

Trochu provensálsky, jemne s nádychom luxusu a bezhranične nadčasový. Francúzsky štýl je elegancia, noblesa a bezpochyby aj náznak bohémskosti, hoc aj pri vidieckom či mestskom štýle. Možno po francúzsky neviete ani slovo, no prvky francúzskeho štýlu v obývačke si môžete veľmi ľahko osvojiť.

Stačí mu porozumieť

Na zariadenie obývačky vo francúzskom štýle nepotrebujete diplom z dizajnu ani architektúry. Stačí pochopiť jeho ducha, ktorý nie je až tak výrazne komplikovaný. Francúzky štýl je postavený na elegancii, pohodlí a rozmaznávaní zmyslov. Vyrezávané čelá na gauči? Rozhodne áno. Vysoké knižnice z kvalitného dreva tak isto nesmú chýbať. A ešte dôležitejšie je čalúnenie vzormi, kvetmi, mozaikami a príjemnými sýtymi farbami. To sú základy, na ktorých si postavíte zvyšok dekorovania.

Nezabudnúť na závesy

Dokonca by ste ich mali mať niekoľko. Nielen preto, aby ste mali priestor ich pravidelne vyprať a zbaviť špiny, ale aj preto, aby ste mohli obývačku ozvláštniť o tematické motívy vzhľadom k ročným obdobiam, alebo fázam roku. Vo Francúzku je to bežná záležitosť, keďže záves sa neberie len ako funkčný prvok, ale ako súčasť plnohodnotnej dekorácie.

Pohodlný materiál je základom
Pohodlný materiál je základom
Zdroj: unsplash.com

Prepojenie s kuchyňou nebude problémom

Moderné byty a domy už nevnímajú kuchyňu a obývačku ako dva samostatné priestory. Aj tu sa dá elegantne zasadiť francúzsky štýl, v ktorom vyzdvihnete jeho labužnícky charakter. Na rozhraní oboch priestorov sa priam pýta barový pult v príjemných zemitých farbách s bambusovým obložením, so zdobenými doplnkami v štýle francúzskeho vidieka a neublížia ani umelecké obrazy, ktoré pohladia dušu pri vínku. Pokračovanie na 2. strane.

Pozrite si tento štýl v našej galérii.

autor:  Marcos
23.12. 2019 12:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44