22.5. 18:00

TENTO priestor v kuchyni zrejme prehliadate: Robíte chybu, využite ho!

Nebojte sa elegantne vyplniť horný priestor linky.
Nebojte sa elegantne vyplniť horný priestor linky.
Zdroj: homedit

Živé alebo umelé rastliny 

Zeleň je v kuchyni vždy vítaná. Vyberte také druhy, ktoré nevyžadujú veľa slnečného svitu. Ak je svetla primálo, nebojte sa použiť ani umelé rastliny. Dnes vyzerajú naozaj realisticky a pri pohľade zdola rozdiel nikto nespozná. Navyše, ušetríte na polievaní. A pridajte kvety na jedálenský stôl a kuchynský ostrov, aby ste priestor vizuálne prepojili.

Na praktické veci

Predmety, ktoré nechcete odkladať do skriniek, lebo vyzerajú dekoratívne, pokojne vyložte na horné skrinky. Patria k nim napríklad stojany na torty, formy na bábovky, ručné mlynčeky na kávu... Kuchyňa je srdce domova, preto jej dekorovanie kuchynskými pomôckami naozaj pristane.

Obrazy a nápisy

Úzky priestor nad skrinkami je ideálny na zavesenie obrázkov a fotografií. Na tomto mieste si môžete vytvoriť malú rodinnú galériu. A tiež ho môžete využiť na umiestnenie motivačných nápisov. Záleží na vás, či siahnete po hotových textoch, alebo si nápis vytvoríte vlastnoručne, kuchyňa okamžite získa osobnejší rozmer.

Čo nerobiť

Pozor! Nechceme, aby ste si mysleli, že na horné skrinky môžete bez ladu a skladu vyložiť, čo vám napadne. Výsledný dojem by bol horší, než keby ste ich ponechali prázdne. Platí zlaté pravidlo - menej je viac. Vyberte si jeden typ dekorovania, nekombinujte. To, čo umiestnite na skrinky, musí harmonizovať so štýlom miestnosti, farbou stien a skriniek.

Mnohé kuchyne majú skryté a nevyužité miesta.
Mnohé kuchyne majú skryté a nevyužité miesta.
Zdroj: archív NMH

Inšpirujte sa v našej GALÉRII štýlovo zariadenými kuchyňami.

Zdroj: radomír
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
22.5. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44