2.8. 2020 6:00

Ktorá miestnosť v byte je podľa feng šuej najdôležitejšia? Budete prekvapení...

2.8. 6:00

Ktorá miestnosť v byte je podľa feng šuej najdôležitejšia? Budete prekvapení...

Foto: archív

Niektorým miestnostiam v byte venujeme viac pozornosti, iným zase menej. Či ste priradili izbám správne priority, sa dozviete práve teraz.

Podľa feng šuej je vchod jedným z najdôležitejších miest v dome. Ním prúdi do nášho príbytku a života energia. Počuli ste už o dôležitosti prvého dojmu? To neplatí len o ľuďoch, ale aj o domove. Vstupné dvere a ich okolie sú to, čo návštevy aj my sami vidíme ako prvé.

Na veľkosti záleží

Vstup do nášho „hradu" musí byť dostatočne veľký a priestranný, aby pozitívna energia mohla prúdiť. Široké vstupné dvere oceníte aj z praktického hľadiska, keď cez ne bez problémov prejde priestranná sedačka aj klavír... Vchodové dvere sa musia dať otvoriť dokorán, preto do ich blízkosti neumiestňujte skrinku na topánky ani lavičku. Vhodná nie je ani dverná zarážka.

Ktorá miestnosť v byte je podľa feng šuej najdôležitejšia? Budete prekvapení...

Výrazný dizajn

Vstupné dvere musia vzhľadom nalákať energiu. Majú mať výrazný dizajn a musia sa na prvý pohľad líšiť od interiérových dverí. Bojíte sa farebných dverí? Použite farbu na rohožke! Podľa feng šuej farba a tvar rohožky závisia od orientácie dverí. Južné dvere vyniknú s červenou, oranžovou alebo s fialovou rohožkou v tvare trojuholníka či hviezdy. K severným dverám patria okrúhle rohožky v čiernej, sivej a v modrej farbe. Západ a severozápad prináleží elementu kovu, preto je tvar rohožky štvorcový alebo kruhový v bielej, sivej a zemitých odtieňoch. Východ a juhovýchod spadá pod element dreva a k nemu prináleží modrá, zelená, hnedá, žltá a klasický obdĺžnikový tvar rohožky.

Zdroj: radomír
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
2.8. 2020 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44