11.5. 2020 18:00

Tapeta v kuchyni: 15 dôkazov, že je to skvelý nápad

11.5. 18:00

Tapeta v kuchyni: 15 dôkazov, že je to skvelý nápad

Foto: countryliving.com

Pri dizajnovaní kuchyne myslíme na milión vecí, no tapeta je jednou z posledných. My tu však máme rovno 15 dôkazov, že v tejto miestnosti má svoje miesto!

Aj kuchyňa je miestnosťou, ktorú chceme mať nielen funkčnú, ale aj estetickú. Samozrejme, dominuje výber kuchynskej linky a nábytok, ale vzhľad stien nezaostáva. Popri zástene môžeme myslieť aj na to, že sa dajú využiť i tapety. A pri sporáku a linke vyzerajú naozaj veľmi dobre.

Nápadný vzor

Tapiet vhodných do kuchyne je veľké množstvo, no trendy hovoria jasnou rečou - hodí sa niečo výrazné a vzorované. Kuchyňa je totiž dynamickým priestorom a sila tapety jej neublíži. Práve naopak. Pokojne sa poobzerajte po vzore ovocia či zeleniny, florálnych motívoch či retro štvorčekoch. Zlaďte nápad so štýlom kuchyne a výsledok bude viac ako efektný.

Tapeta v kuchyni môže mať mnoho podôb. Osvieži nielen jednu stenu, ale možno aj strop alebo kúty v komore s jedlom.
Tapeta v kuchyni môže mať mnoho podôb. Osvieži nielen jednu stenu, ale možno aj strop alebo kúty v komore s jedlom.
Zdroj: countryliving.com

Kúsok zmeny

Vôbec nemusíte tapetovať všetky steny. Výrazný vzor či farba sadnú aj menšiemu kúsku izby - pokojne tapetu umiestnite na jednu vybranú stenu, prípadne do výklenku so zásobami potravín alebo ako dizajn za priehľadnú zástenu pri linke. Pohrajte sa s možnosťami, ktoré vaša kuchyňa ponúka a vytvorte si jeden extra výrazný prvok. 

Pozrite na strop

Stále nemáte dosť nápadov? Potom skúste vytapetovať iba strop. Táto realizácia, ktorú nájdete v galérii, je výnimočná, ale rozhodne originálna a zaujme. Opäť platí, že farba a vzor tapety by mali sedieť k zvyšku vašej kuchyne, aby bol výsledkom jednotný celok. A s pomocou tapety i neperehliadnuteľne efektný. 

Pozrite si video, čo sa dá zalacno vyrobiť do kuchyne, aby bola ešte krajšia:

 

autor:  Gabi
11.5. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44