6.3. 2019 23:30

V takto zariadených izbách deti trpia: Robíte tieto chyby aj vy?!

6.3. 23:30

V takto zariadených izbách deti trpia: Robíte tieto chyby aj vy?!

Detská izba nie je len nutnosť, ako oddeliť váš priestor od priestoru vašej ratolesti. Ako by mala vyzerať, aby sa v nej dieťa skutočne cítilo dobre?

V takto zariadených izbách deti trpia: Robíte tieto chyby aj vy?!

Dieťa nie je len zmenšenina dospelého. Preto nemožno k výstavbe jeho izby pristupovať ako k priestoru pre dospeláka. Ak chcete, aby vaše dieťa raz spomínalo na svoju izbu ako na vlastné kráľovstvo a krásne časy u vás doma, nezabudnite na niekoľko podstatných záležitostí.

Pozrite si aj: Plyn, elektrinu či komín musíte kontrolovať TAKTO často, inak vyhoríte

Koľko detí, toľko... postelí

Ak izbu obývajú dve deti, zvoľte radšej dve samostatné postieľky ako jednu dvojposchodovú. Pri dvojposchodovej posteli ten, kto leží hore, nemá pod sebou oporu, čo spôsobuje pocit neistoty, a ten, kto leží dole, má nad sebou ťažkú posteľ, čo vyvoláva pocit ohrozenia.

V takto zariadených izbách deti trpia: Robíte tieto chyby aj vy?!

 

Neutrálne steny

Tu nastáva častý spor medzi rodičmi, ktorí tvrdia, že detská izba vyžaduje pestré steny a tými, ktorí volia skôr nevýrazné farby, aby na nich vystúpili ozdoby. Možno povedať, že B je správne.

Pozrite si aj: Dávajte pozor na úrazy: Toto sú 4 najrizikovejšie miesta vo vašej domácnosti

Neutrálne steny nebombardujú dieťa prehnanými zmyslovými podnetmi a navyše na nich skvele vyniknú obrázky, tapeta, nalepovacie dekorácie či vlajočky. Takáto izba dokáže rásť spolu s dieťaťom. Nebudete musieť každý rok vymaľovať, iba upravíte nástenné dekorácie.

Pozrite si aj: Zvýšte si libido vďaka sexi spálni: Týchto 5 vecí vás vždy naladí

Praktické uskladnenie

Treba myslieť na to, že dieťa je hravé a rado si žije vo svojom vlastnom svete. A potrebuje sa hrať. Každá skriňa môže byť pre neho zaujímavým priestorom, a napríklad aj obyčajné odkladacie krabice, alebo vaky môžu pôsobiť ako priatelia.

V takto zariadených izbách deti trpia: Robíte tieto chyby aj vy?!

 

Je veľmi vhodné, ak má dieťa odkladacie priestory s hravými motívmi. Títo jeho „priatelia" budú zároveň aj „pojedať neporiadok".

Pozrite si aj: Poznáte "Pravidlo 2 minút?" Zbaví vás stresu a budete mať vždy upratané!

Umenie musí byť

Aj v detskej izbe je nutné vytvoriť priestor pre umelecké diela, pretože umenie formuje aj detskú dušu. Samozrejme, vhodné sú umelecké dekorácie priamo úmerné veku dieťaťa a nezabudnite aj na priestor, kde bude tvoriť samo dieťa.

Pozrite si aj: Marcové Lepšie Bývanie už teraz vo vašom obľúbenom stánku! Tieto témy tam nájdete

Či už v podobe stierateľnej tabule na stene, alebo mu zadovážite fixky, ktorými sa maľuje na nábytok, lebo sú zmývateľné vodou, no priestor na jeho vlastné výtvory bude nutný. Nielenže tak bude mať svoje diela pri sebe, ale nadobudne dojem, že si izbu zariadilo tak trochu aj samo.

V takto zariadených izbách deti trpia: Robíte tieto chyby aj vy?!

 

Dôležité osvetlenie

Voľte jedno hlavné, aj pri pracovnom stolíku, v priestore na hru, ale napríklad u starších detí je vhodné osvetliť aj priestor pri posteli na čítanie. Mať správne svetlo pre každú činnosť, ktoré dieťa robí, prináša pohodu a nerozrušuje jeho psychiku. Zároveň prispieva aj k správnemu vývoju očí.

Pozrite si aj: Dizajnéri radia: Ktoré sklo sa vám hodí do interiéru viac - dymové či mliečne?

Priestor pre seba

Je skvelé, ak máte možnosť, aby ste dieťaťu vytvorili jeho súkromný priestor. Ako sa hovorí bunker. Každé dieťa ho malo rado a iné nebude ani to vaše. Odporúčame stan v rohu miestnosti, indiánske típí vystlané kožušinami, skrátka priestor, kde bude dieťa samo sebou zaujaté hrou.

V takto zariadených izbách deti trpia: Robíte tieto chyby aj vy?!

 

Stropy

V neposlednom rade je vhodné detskej izbe vylepšiť strop. Kamenný a nudný plafón nie je to pravé orechové. No vyzdobený dekoračnými prvkami starodávnej architektúry, prípadne hračkami, postavami z komixov alebo len balónikmi, či papierovými lampiónmi prispieva k príjemnej atmosfére detského sveta.

Pozrite si aj: Nazrite do bytu so žltou sedačkou: Zrkadlí slnko v celom byte 

Inšpirujte sa v našej galérii, ako čo najlepšie zariadiť detskú izbu. Vaše dieťa vás bude milovať!

Zdroj: marcos
6.3. 2019 23:30
Diskusia  ()
Diskusia
44