21.12. 2019 6:00

TAKTO sa vyhnete vianočnému stresu a nervom z toho, že končí rok a vy nič nestíhate

21.12. 2019 6:00

TAKTO sa vyhnete vianočnému stresu a nervom z toho, že končí rok a vy nič nestíhate

Či chceme, či nechceme, koniec roka so sebou vždy prinesie aj dávku stresu, lebo všetko treba rýchlo dokončiť a času ubúda. Pamätajte - dá sa to aj inak.

Prezradíme vám, ako zatočiť so stresom, ktorý sa, bohužiaľ, nespája len s vianočným obdobím, ale otravuje náš počas celého roka. Musíte skrátka zmeniť svoj prístup a filozofiu.

Pripravte sa na sviatky s hygge

Ako si pripraviť sviatky v duchu tejto príjemnej a krásnej dánskej tradície? Hygge vám rozhodne spríjemní hektické posledné týždne roka. Neveríte? Radi vás o tom presvedčíme! Hygge je vlastne dánske umenie užívať si život jednoducho, s dostatkom relaxu a dokonca aj zábavy. Ako to spojiť s najnáročnejším obdobím roka, kedy sú všetci v zhone a v zajatí konzumu? Dá sa to a bude to skutočne príjemné!

Na začiatok si spravíme náladu

Odporúčame odzdobiť (nielen) vaše bývanie príjemnými svetielkami a jemným svetlom sviečok. Rozhodne upokojuje a spríjemní dlhé zimné dni, keď je tma pomaly už uprostred popoludnia. Svetelné reťaze môžete schovať do váz, lampášikov alebo prakticky kamkoľvek. Pokojne ich zaveste na stenu, obrazy alebo na zárubne. Práve jemné a decentné osvetlenie je pre „hygge pocit" mimoriadne dôležité, preto čím viac, tým lepšie!

TAKTO sa vyhnete vianočnému stresu a nervom z toho, že končí rok a vy nič nestíhate
Zdroj: purewow.com

 

Siahnite po riadne veľkej dávke čokolády

Šálka horúcej čokolády so šľahačkou? Alebo vysokopercentná kvalitná fair trade čokoláda? Nič vás neupokojí tak dokonalo, ako obľúbená sladká pochúťka! Pripravte si ju do veselej šálky, na tanierik prichystajte maškrty alebo si rovno niečo dobré napečte.

Bude to chcieť pohodlie

Náš návrh je pohodlné teplé pyžamo, môže byť pokojne aj vo vianočno-sviatočnom dizajne, ale nie je to podmienka. Nôžky pekne do tepla vo vlnených alebo froté ponožkách. Siahnite po vtipnom modele a urobte z bláznivých pyžám alebo domáceho oblečenia rodinnú tradíciu. Pokračovanie na 2. strane.

Hygge inšpirácie nájdete aj v našej galérii.

Zdroj: agáta
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
21.12. 2019 6:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy