16.4. 2019 23:00

TAKTO dáte navždy zbohom vodnému kameňu vo vašej domácnosti

16.4. 2019 23:00

TAKTO dáte navždy zbohom vodnému kameňu vo vašej domácnosti

Dá sa nejako účinne zabrániť ukladaniu vodného kameňa či dokonca odstrániť kameň navždy? Naša odpoveď je „áno"!

TAKTO dáte navždy zbohom vodnému kameňu vo vašej domácnosti

Je to poriadna nuda a otrava, ak musíte každých pár dní čistiť sklá svojho sprchového kúta od vodného kameňa. Hlavne preto, že zápas s vodným kameňom vyžaduje omnoho viac energie a aj čistiacich prostriedkov než obyčajná špina. 

Pozrite si aj: Ako by mala vyzerať moderná kúpeľňa v 21. storočí? Pozrite sa na to!

Vodnému kameňu sa prosto nevyhneme, či už ide o kuchyňu, alebo o kúpeľňu. Ak tieto miestnosti a zariadenia v nich používate denne, vodný kameň môžete pozorovať doslova voľným okom, usádza sa totiž rýchlo a vytrvalo. A čím dlhšie ho necháte bez čistenia a odstránenia, tým ťažšie to potom ide dole.

TAKTO dáte navždy zbohom vodnému kameňu vo vašej domácnosti

 

Čo s ním?!

Ak máte šťastie a žijete v oblasti s „mäkšou" vodou, nepociťujete vplyvy vodného kameňa tak dramaticky. Niektoré oblasti v našej krajine však majú vodu výrazne tvrdšiu, čo postihuje nielen domáce spotrebiče, ale prináša aj väčšie investície do upratovania a odstraňovania vodného kameňa na kachličkách, batériách či na veľkých plochách akými sú sprchové kúty.

Pozrite si aj: Uterák v kúpeľni je nechutný nehygienický zlozvyk: Pozrite si modernú náhradu (VIDEO)

Najlepším spôsobom ako udržať kúpeľňu bez vodného kameňa je prevencia. Najmodernejšie technológie nám v tomto výrazne nahrávajú. Jedným z riešení je totiž pozmeniť vlastnosti vody, ktorá priteká do domácnosti použitím jednoduchého zariadenia v podobe valca z nehrdzavejúcej ocele, ktorý má jadro z pórovitej zliatiny drahých kovov.

Pozrite si aj: Premena kúpeľne: Inšpirujte sa praktickými vylepšeniami

Nepracuje na princípe deionizácie, ale umožňuje prestup vody, ktorá mení priľnavosť a súdržnosť minerálnych častí v nej obsiahnutých. Vďaka slabému elektrickému poľu dosahuje želaný efekt - a to, že sa voda neukladá na povrchoch, kde by zanechávala stopy vodného kameňa.

TAKTO dáte navždy zbohom vodnému kameňu vo vašej domácnosti

 

V prípade týchto zariadení ide o jednorazovú finančnú injekciu bez ďalšej potreby investícií, nie je potrebné žiadne napájanie ani starostlivosť. Upravená voda sa bežne používa na všetky účely, chráni však napríklad aj spotrebiče, ktorým ukladanie vodného kameňa tiež výrazne škodí.

Pozrite si aj: Kúpeľňová veda: Ako často meniť uteráky?!

Ošetrite materiály

Už pri výbere a kúpe nového zariadenia kúpeľne myslite na materiály a povrchy ošetrené proti ukladaniu vodného kameňa. Vaším cieľom je totiž nielen estetika, ale aj časová (a finančná) úspora pri upratovaní.

Pozrite si aj: Kúpeľňová predložka je plná skrytých plesní a vírusov: Takto sa o ňu starajte, aby zmizli

Pre tento účel existujú na trhu viaceré prípravky, ktoré pôsobia ako odpudzovače vody, teda zabraňujú jej usádzaniu na povrchoch. Aj keď výrobcovia garantujú, že tieto prostriedky ochránia váš sprchový kút dlhodobo, aplikovať by ste ich mali dva až štyrikrát ročne podľa priložených inštrukcií.

TAKTO dáte navždy zbohom vodnému kameňu vo vašej domácnosti

 

Efekt je skutočne výrazný a náklady na tieto ochranné prostriedky sa vám vrátia v podobe ušetrenej chémie i v komforte užívania vašej kúpeľne.

Netušíte, ako si zariadiť kúpeľňu? Inšpirujte sa v našej GALÉRII.

Zdroj: agáta
16.4. 2019 23:00
Diskusia  ()
Diskusia
44