2.5. 2018 22:00

Také jednoduché. Toto je dom, ktorý sa postaví za 6 hodín!

2.5. 2018 22:00

Také jednoduché. Toto je dom, ktorý sa postaví za 6 hodín!

Domácnosť, ktorá sa dá poskladať ako leporelo - tak si ju vysníval taliansky architekt Renato Vidal. Sen zrealizoval a volá sa M.A.D.I.

Tomu sa povie praktickosť - skladací dom M.A.D.I. talianskeho architekta je „modulárny konštrukčný systém", ktorý sa zíde na núdzové ubytovanie, ako víkendová chatka (menej náročná než ozajstná chata a odolnejšia než stan), ako letné festivalové ubytovanie... Jednoducho, možnosti jej využitia sú naozaj široké.

Podľa autora a realizátora projektu Renata Vidala sa jeho nápad hodí utečencom alebo ľuďom, ktorí prišli o domov pri zemetrasení, požiari... a aj tým, ktorí si chcú len voľný víkend užiť vždy na novom mieste.

Také jednoduché. Toto je dom, ktorý sa postaví za 6 hodín!

Domček je vraj veľmi pohodlný, navyše prenosný a premenlivý. A keďže ide o stavbičku, ktorá sa dá na mieste poskladať za 6 hodín (a za rovnaký čas zasa rozobrať), nepotrebuje ani žiadne stavebné základy. V prípade potreby sa dá ukotviť - pomocou inovatívneho spôsobu kotviacich skrutiek, ktoré po sebe nezanechávajú žiadnu stopu, ak by sa majitelia rozhodli zasa presunúť domček inam.

Podľa veľkosti konkrétneho modelu sa v dome dá prispôsobiť kúrenie, zariadenie kuchyne, aj technické záležitosti ako elektické a vodovodné rozvody.

Ako sa takýto domček stavia si už pozrite sami tu.

2.5. 2018 22:00
Diskusia  ()
Diskusia
44