20.1. 2021 8:00

Tajné sídlo princa Williama a Kate Middleton odhalené. Viete, ako vyzerá?

20.1. 8:00

Tajné sídlo princa Williama a Kate Middleton odhalené. Viete, ako vyzerá?

Foto: Getty Images, archív

Vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge síce trávia väčšinu svojho času v Kensingtonskom paláci a v Anmer Hall, no majú aj tretiu, skutočne romantickú usadlosť. Tá leží v utajení médií, a dokonca aj fanúšikov kráľovskej rodiny.

Dar od prababičky

Niekto dostane od prababky sladké cukríky a pusu na čelo, no William dostal od prababičky v roku 2002 chatu Tam-Na-Ghar. Chata sa nachádza v panstve Balmoral, kde sa zhodou okolnosti vybral do izolácie kvôli koronavírusu aj princ Charles v marci 2020. Nie je to náhoda, pretože chata mladej dvojice stojí neďaleko rezidencie, ktorú obýva Charles s Camillou. Je však dostatočne vzdialená na to, aby ak mladí nemajú záujem, nemuseli svojich kráľovských rodičov ani stretnúť.

Najkrajšia romantika

Kráľovská rodina je vždy na očiach verejnosti. Preto je chata ukrytá pred pozornosťou, chrániaca ich súkromný život, cennejšia ako niekoľkopodlažná rezidencia s množstvom spální. Princ a Kate sa do chaty vybrali prvý raz ešte v období, keď študovali na Univerzite svätého Ondreja. Dvojica sa dokonca vyjadrila, že práve na tomto mieste, si dokážu užiť najšťastnejšie chvíle. Miesto na víkendové úteky od civilizácie je dobre skryté a okrem vonkajšej podoby nie je známy ani kúsok interiéru. Mladá dvojica  si jednoducho v chalupe stráži svoje kráľovské tajomstvá. V súčasnosti sem radi zavítajú na dovolenku aj so svojimi deťmi. Chata predstavuje na pomery kráľovskej rodiny skromný príbytok, ale má neopakovateľnú rodinnú atmosféru.

Chalupa Tam-Na-Ghar
Chalupa Tam-Na-Ghar
Zdroj: Twitter

Dokonalý útek pred svetom

V panstve Balmoral vyzerá chalupa Tam-Na-Ghar trochu ako príbytok pre hostí. Celé panstvo má totiž 150 budov a chata rozhodne nepatrí k najmajestátnejším. William a Kate si však miesto skutočne zamilovali. Bodaj by nie. Nenápadná ale útulná stavba, obkolesená anglickým trávnikom a zeleňou. Pre mnohých už na prvý pohľad pripomína stavba rozprávkový domček z romantického filmu.

Anmer Hall v Norfolk
Anmer Hall v Norfolk
Zdroj: Getty Images

Možno sa vrátia na jar

Pandémiu koronavíru dvojica netrávila na chalupe, ale vo svojom druhom dome Anmer Hall v Norfolku. Trojpodlažná budova má miesto na panstve Sandringham, v blízkosti Sandringham House. Ani toto bývanie rozhodne nie je na zahodenie. Budovu z 18. storočia získala dvojica ako svadobný dar od kráľovnej  v roku 2011. Až do roku 2017, kým William pracoval ako pilot pre East Anglian Air Ambulance, ju dokonca používali ako hlavné bydlisko.

autor:  Marcos
20.1. 2021 8:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy