29.11. 2019 21:00

Super nápady s tabuľovou farbou: Hodí sa prakticky kamkoľvek

29.11. 21:00

Super nápady s tabuľovou farbou: Hodí sa prakticky kamkoľvek

Foto: unsplash.com

Radi kreslíte? Nechávate odkazy, píšete si poznámky? Môžete to robiť aj štýlovo. Pohrajte sa s tabuľovou farbou v domácnosti alebo vo svojej pracovni. Vaše steny, ale nielen ony sa premenia na zaujímavé originály!

Ak chcete dosiahnuť super dojem za málo peňazí, siahnite po klasickej tabuľovej farbe. Najtradičnejšie ju dostanete kúpiť v štýlovej čiernej, zaujímavou – školu pripomínajúcou alternatívou je farba zelená. K zakúpeniu ich nájdete v každom obchode s farbami.

Tabuľová farba nájde v detskej uplatnenie.
Tabuľová farba nájde v detskej uplatnenie.
Zdroj: Home-designing.com

Drahšou a výraznejšou možnosťou je farebná tabuľová farba, dostať ju kúpiť aj s magnetickým efektom. Umožní vám nekonečné množstvo kombinácií od aplikácie na steny až po nábytok a každodenné predmety vo vašom okolí. A zaujme nielen deti.

Čo treba vedieť?

Nebude to vôbec zložité. Tabuľové farby sú určené na rôzne povrchy, najčastejšie na dosky zo sololitu, ale aj školské tabule. V domácnosti však skôr využijete ich aplikáciu na drevo, lepenku, či sklo. Tieto farby však môžete aplikovať aj na steny, a ak máte v pláne použiť tabuľovú farbu do exteriéru, overte si, či ju na tento účel výrobca odporúča.

Výhodou tabuľovej farby je jej oteruvzdornosť a odolnosť voči vode, samozrejme, môžete ju aj omývať. Nápadov ako ju využiť je preto nepreberné množstvo a iste vymyslíte niekoľko aj sami.

Použite farbu rôznymi spôsobmi.
Použite farbu rôznymi spôsobmi.
Zdroj: unsplash.com

Na steny a vertikálne plochy

Tabuľovú farbu môžete nanášať priamo na steny. Ozvláštniť ňou môžete menšie priestory, alebo menšie plochy. Jedným zo zaujímavých riešení je použitie tabuľovej farby na stenu nad pracovnou doskou kuchynskej linky. V prípade potreby ju môžete umývať, ozdobiť obrázkom, týždenným rozvrhom, odkazmi alebo zaujímavými receptami.

Nemusí ísť len o steny. Ak nemáte chuť týmto spôsobom zdobiť celú stenu, použite jednoduchú dosku alebo rám so zrkadlom. Pretrite ho dvoma vrstvami tabuľovej farby a vaša nová plocha na tvorenie je hotová. Menšie plochy vzniknú aj na bokoch či čelách skriniek. Čo takto si vytvoriť plochu na odkazy v kuchyni alebo v predsieni?

Tabuľová stena je módny doplnok a pre malé dieťa obľúbená zábavka.
Tabuľová stena je módny doplnok a pre malé dieťa obľúbená zábavka.
Zdroj: archív

Znova ako nové

Máte starý poškriabaný stolík alebo chcete vylepšiť drevenú tácku? Pretrite vrchnú dosku tabuľovou farbou. Na plochu nemusíte používať kriedy, ani ju ďalej zdobiť, získate však jednoliaty vodeodolný povrch, ktorý môžete umývať. Alebo jednoducho vytvoríte malý stolík na kreslenie a písanie pre deti.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
29.11. 2019 21:00
Diskusia  ()
Diskusia
44