19.11. 2020 6:00

Dúhová knižnica aj u vás doma: Ako ju efektne vytvoriť?

19.11. 2020 6:00

Dúhová knižnica aj u vás doma: Ako ju efektne vytvoriť?

Už ste ich videli? Knižnice a police inšpirované dúhou! Alebo farebným spektrom podľa vášho želania.

Farebne zladiť môžete jednu poličku alebo dokonca celú knižnicu. Bude skutočnou ozdobou akéhokoľvek priestoru. Môžete ňou oživiť aj kancelárske priestory či iné spoločenské miestnosti, dobre sa vyníma na veľkých stenách.

Kupujte farby

Ak sa chystáte vytvoriť väčšiu farebne koordinovanú knižnicu, nakupujte po farbách. V tomto prípade zohráva úlohu farebnosť chrbta knihy. Zamierte do antikvariátov a výpredajov. Orientujte sa výlučne podľa odtieňa a farby, ktorú potrebujete doplniť. V niektorých farebných odtieňoch je problém získať knihy, preto vám dobudovanie niektorej časti knižnice môže trvať dlhšie. Zamerajte sa vždy na jeden odtieň. Ak v ňom získate dostatok kníh prejdite na ďalšiu farbu.

Dúhová knižnica aj u vás doma:  Ako ju efektne vytvoriť?


Žltá a ružová sú problematické

Medzi najťažšie získateľné odtiene patria ružová a žltá. Odporúčame hľadať ich medzi detskými knihami, naopak ľahšie sa zbierajú zelené a modré knihy. Pomôcť môžu aj katalógy či hrubšie časopisy alebo zoznamy.

Dvakrát meraj...

Zmerajte si vopred police. Výška políc je dôležitá. Ak sa vám do nej ťažko získaná kniha nezmestí, môže byť zbytočná. Nie, nakupovať knihy na dekoračné účely nie je divné. Nové krásne knihy by mali poskytovať estetický zážitok, aj keď ich nečítame. V tomto prípade ich len naaranžujete určitým spôsobom.

Dúhová knižnica aj u vás doma:  Ako ju efektne vytvoriť?

Nechce sa vám budovať novú knižnicu?

Skúste trik našich starých rodičov. Tento raz však nebudeme baliť knihy do novinových prebalov, ale pripravíme prebaly presne podľa veľkostí kníh a farebnej potreby. Čo poviete, už sa vám vynárajú pred očami tie správne farebné kombinácie? Nazrite do galérie článku a presvedčte sa, že dúhové knižnice majú svoje čaro.

Zdroj: agáta
19.11. 2020 6:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy