17.5. 2019 22:30

Super nápad: Dúhová knižnica – ako na to?

17.5. 2019 22:30

Super nápad: Dúhová knižnica – ako na to?

Už ste ich videli? Knižnice a police inšpirované dúhou! Alebo farebným spektrom podľa vášho želania.

Super nápad: Dúhová knižnica – ako na to?

Ako však takýto dizajnový kúsok vytvoriť vo svojej domácnosti? Máme pre vás super návod. Farebne zladiť môžete jednu poličku alebo dokonca celú knižnicu. Bude skutočnou ozdobou akéhokoľvek priestoru. Môžete ňou oživiť aj kancelárske priestory či iné spoločenské miestnosti, dobre sa vyníma na veľkých stenách.

Inšpirujte sa: Ako si v kuchyni šikovne uložiť knihy o varení

Kupujte farby
Ak sa chystáte vytvoriť väčšiu farebne koordinovanú knižnicu, nakupujte po farbách. V tomto prípade zohráva úlohu farebnosť chrbta knihy. Zamierte do antikvariátov a výpredajov. Orientujte sa výlučne podľa odtieňa a farby, ktorú potrebujete doplniť.

V niektorých farebných odtieňoch je problém získať knihy, preto vám dobudovanie niektorej časti knižnice môže trvať dlhšie. Zamerajte sa vždy na jeden odtieň. Ak v ňom získate dostatok kníh prejdite na ďalšiu farbu.

Super nápad: Dúhová knižnica – ako na to?


Žltá a ružová sú problematické

Medzi najťažšie získateľné odtiene patria ružová a žltá. Odporúčame hľadať ich medzi detskými knihami, naopak ľahšie sa zbierajú zelené a modré knihy. Pomôcť môžu aj katalógy či hrubšie časopisy alebo zoznamy.

Pozrite si aj: Senzačné knižnice - pár políc alebo na celú stenu? Stále sú krásne!

Dvakrát meraj...
Zmerajte si vopred police. Výška políc je dôležitá. Ak sa vám do nej ťažko získaná kniha nezmestí, môže byť zbytočná. Nie, nakupovať knihy na dekoračné účely nie je divné. Nové krásne knihy by mali poskytovať estetický zážitok aj keď ich nečítame. V tomto prípade ich len naaranžujete určitým spôsobom.

Super nápad: Dúhová knižnica – ako na to?


Obrňte sa trpezlivosťou

Vieme, že všetky knihy nezískate z večera do rána. O to viac vás budú tešiť, keď konečne budú na svojom mieste. A nezabudnite zapojiť do svojho projektu priateľov a známych. Ani sa nenazdáte a donesú vám mnoho kníh, ktoré už nepotrebujú alebo ich získali za pár centov. A keby sa vám aj nehodili do zbierky, skúste ich predať či vymeniť za knihu, ktorú práve hľadáte.

Nevynechajte: Knihy a kvety, to je tá najlepšia kombinácia!

Nechce sa vám budovať novú knižnicu?
Skúste trik našich starých rodičov. Tento raz však nebudeme baliť knihy do novinových prebalov, ale pripravíme prebaly presne podľa veľkostí kníh a farebnej potreby. Čo poviete, už sa vám vynárajú pred očami tie správne farebné kombinácie?

Nazrite do galérie pod článkom a presvedčte sa, že dúhové knižnice majú svoje čaro!

Zdroj: agáta
17.5. 2019 22:30
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44