29.3. 2020 12:00

FOTO Súčasné obývačky - už dávno neslúžia len na sledovanie televízie

29.3. 12:00

FOTO Súčasné obývačky - už dávno neslúžia len na sledovanie televízie

Priestor obývačky sa z roka na rok mení. Nielen dizajnovo, ale aj funkčne. Kedysi patrila k slávnostným miestnostiam, potom k spoločenským, neskôr mala nádych domáceho kina a dnes to je zmes individuality, zábavy a spoločenského vyžitia vo vkusnom šate.

Umenie v priestore

Súčasnej obývačke dominuje priestor a veľké plochy aj vďaka tomu, že boli často spojené s kuchyňou, alebo chodbou. Éra priečok je minulosťou. Veľkosť je vhodná aj na väčšie a rozľahlejšie váľandy. Tie sa dnes namiesto bežných kresiel kombinujú s praktickými leňoškami. Navyše kreslá a gauč už vonkoncom nemusia byť z rovnakej série. Naopak, zaujímavé je, ak aj hýria kontrastom.

Koberce

Po ére teplých kobercov a podláh sa obývačky stali domovom drevených aj laminátových plôch. A dnes je doba, v ktorej sa všetko rieši tak pol na pol a platí to aj v obývačke. Aktuálne sú trendom drevené podlahy v kombinácii s kusovými kobercami. Tie sa nachádzajú obvykle v strede miestnosti, pod konferenčným stolíkom. To zaručuje, že pri sedení nebudete pociťovať zimu a izba bude pôsobiť útulnejšie. Pritom sa v nej bude aj ľahko udržiavať čistota.

Zdroj: marcos zdroj foto: houzz
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
29.3. 2020 12:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44