8.8. 2020 9:00

Romantický vidiek u vás doma: 11 prvkov, ktoré očaria vás aj návštevu

8.8. 2020 9:00

Romantický vidiek u vás doma: 11 prvkov, ktoré očaria vás aj návštevu

Foto: Bellarose, Westwing, Loberon, Shutterstoc

Vidiecky štýl dnes už nenájdete len na chatách a chalupách. Kombinovaním s modernými kúskami vytvoríte harmonické bývanie s nádychom vidieka aj v paneláku.

Podoby vidieka

Provensalský - je jemný, vzdušný a voňavý. Hlavnou ingredienciou sú totiž levandule, ktoré sa objavujú nielen vo váze, ale aj na dekore. Okrem bieleho nábytku s ošúchaným vzorom stavte na prútené doplnky.
Toskánsky - slnkom zaliate vinice a olivové háje sa prenesú k vám domov. Použite maľované truhlice a kamennú dlažbu. Namiesto bieleho nábytku víťazí prírodný hnedý odtieň.
Severský - v súčasnosti veľmi obľúbený vďaka svojej jednoduchosti. Biely základ oživia červené stoličky a kožušiny.
Slovenský - kredenc, veľký masívny jedálenský stôl, postele s čelom a mosadzné kovanie. To bolo základné vybavenie našich predkov. Chýbať nesmú ani smaltované kuchynské nádoby a drevené lopáre.

1. Biely základ

Je ako plátno, ktoré môžete zdobiť farebnými textíliami a doplnkami. Pri vidieckom štýle to platí tiež. Najvhodnejšou farbou na steny je biela a jemné odtiene vanilkovej, béžovej a smotanovej. Potom prichádzajú na rad doplnky, ktoré môžu váš interiér zmeniť na slovenskú chalupu alebo na vilu ako vystrihnutú zo slnečného Provensalska. Samotný vidiecky štýl totiž môže mať viacero podôb.

autor:  Jana Vrbová
8.8. 2020 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy