1.5. 2019 0:00

Ste introvert alebo extrovert? Pravdu odhalia doplnky vo vašom byte

1.5. 2019 0:00

Ste introvert alebo extrovert? Pravdu odhalia doplnky vo vašom byte

Nerobte si zdĺhavé testy osobnosti na internete. Poradíme vám, ako o sebe zistíte viac, než by ste chceli a budete na to potrebovať iba svoj byt.

Ste introvert alebo extrovert? Pravdu odhalia doplnky vo vašom byte

Ste viac introvert alebo extrovert? Niekedy postačí pohľad do domu či do bytu a hneď je jasné, či vám vyhovuje viac otvorenosť, alebo si svoje súkromie maximálne strážite. Áno, je pravda, že ľudí možno hodnotiť ako extrovertov alebo introvertov, nie je však nutné vyslovene sa škatuľkovať.

Ostatní práve čítajú: Ktorej farby máte doma najviac? Pozrite sa, čo to o vás hovorí: Takýto ste človek!

Neraz sme introvertní v neznámom prostredí alebo v práci, naopak, priatelia i rodina nás poznajú ako otvorených, priateľských a mimoriadne extrovertných. Akí teda ste? Poobzerajte sa po svojom byte.

Ste introvert alebo extrovert? Pravdu odhalia doplnky vo vašom byte
Zdroj: unsplash.com

 

Je to o pohodlí?

Spoločenskí ľudia majú radi pohodlie. Áno, aj introvertní ľudia majú radi pohodlie, ale zatiaľ čo introvert si zariadi príjemný kútik na čítanie, hobby alebo odpočinok, spoločenský človek zaplní svoju obývačku pohodlným nábytkom, na ktorý sa zmestí mnoho jeho priateľov či široká rodina. Chýbať nebude ani veľký jedálenský stôl, teplé farby a mnoho možností na sedenie.

Ostatní práve čítajú: Pre TENTO dôvod je bývanie v bungalove zdravšie než v poschodovom dome

Naopak, pre introvertov je podľa psychológov neraz typické, že ak majú možnosť, siahajú po minimalizme. Z estetického i z dizajnového hľadiska ide o vynikajúcu, neraz nadčasovú a napriek tomu modernú voľbu, pre mnohých extrovertov je však minimalizmus príliš chladný.

Ostatní práve čítajú: PREMENA: Byt, ktorý je zrazu elegantný v každom detaile

Ak však máte pocit, že vo svojom bezprostrednom okolí potrebujete poriadok, prehľad a vizuálnu čistotu, je to správna cesta. Zásady minimalizmu by si mali osvojiť všetci ľudia, ktorí túžia po väčšej harmónii a pokoji vo svojom živote. Neraz totiž nepokoj vychádza práve z príliš zaprataných či z prekombinovaných priestorov.

Ste introvert alebo extrovert? Pravdu odhalia doplnky vo vašom byte
Zdroj: unsplash.com

 

Gýč a spomienky

Máte zaplnené poličky dekoračnými predmetmi vo fialových odtieňoch s francúzskymi nápismi? Áno, tzv. provensálsky štýl a jemu podobné, napríklad stredomorský s nekonečným množstvom lastúr, hviezdic a krikľavej belasej o vás mnohé napovedajú. Oslovuje vás nostalgia, ale svoj vlastný štýl ako uchovávať spomienky ste zatiaľ nenašli.

Ostatní práve čítajú: Čo robí s vašou psychikou domácnosť v jemných tónoch? Budete sa čudovať!

Rovnako to platí aj o rôznych vrúcnych nápisoch o láske a o domove. Vaša túžba po skutočnom a naplnenom domove je hlboká a chcete, aby ju cítilo aj vaše okolie. Pohľadajte naozaj osobné predmety a dekorácie, ktoré budú jedinečné a vypovedia reálne niečo zaujímavé práve o vás.

Ostatní práve čítajú: Totálny hit v bývaní: Netradičné domčeky v prírode (FOTO)

Všade samý chaos

Neporiadok a neusporiadanosť naznačujú nestálosť vašej mysle. Áno, takáto osoba môže byť vysoko inteligentná a kreatívna, a tiež mimoriadne vyťažená, podceňuje však vplyv svojho prostredia na výkony, ktoré chce podávať.

Ste introvert alebo extrovert? Pravdu odhalia doplnky vo vašom byte
Zdroj: unsplash.com

 

Ak ste sa našli práve v tomto opise, mali by ste zvážiť zmeny vo svojej domácnosti, ktoré jej fungovanie zjednodušia - minimalizáciu predmetov i redukciu nábytku.

Okno to povie najlepšie

Pozrite von oknom. Máte na nich ťažké závesy a hrubé záclony, alebo si tienite externými žalúziami? Bez ohľadu na argumenty týkajúce sa ochrany pred počasím či hlukom sa snažíte svoje súkromie ochrániť možno viac, než by bolo potrebné.

Ostatní práve čítajú: Wau: Tieto návrhy architektov sú šialené! Chceli by ste ich vo svojom meste?

Ak naopak máte okná holé, vypovedá to, že ste zatiaľ nenašli tú pravú mieru medzi svojím súkromím a potrebou mať prehľad o okolitom dianí.

Inšpirujte sa štýlovo zariadenými interiérmi v našej GALÉRII.

Zdroj: agáta
1.5. 2019 0:00
Diskusia ()
Zdieľať článok