17.4. 2021 12:00

Stavba domu podľa feng-shuei: Ako nájsť vhodné miesto

17.4. 2021 12:00

Stavba domu podľa feng-shuei: Ako nájsť vhodné miesto

Foto: archív

Ak ste sa rozhodli postaviť si vlastný dom, môžeme vám len poblahoželať. Je to totiž jeden z najúžasnejších životných počinov. No predtým, ako sa do celej stavby vôbec pustíte, nebolo by od veci, keby ste sa dozvedeli, ako sa na stavbu domu pozerá staré čínske učenie feng-shuei.

Ako si vybrať pozemok

To je prvý a základný krok, od ktorého sa všetky nasledujúce budú odvíjať. Ak si vyberiete dobrý pozemok, je to päťdesiat percent úspechu a záruky, že sa vám v dome, ktorý na ňom postavíte, bude dobre bývať. Ak si však vyberiete nesprávny stavebný pozemok, vaše budúce bývanie sa možno nezaobíde bez problémov.

Predovšetkým je nutné získať čo najviac informácií a nenechať sa dotlačiť k unáhleným rozhodnutiam. Okrem preskúmanie tvaru krajiny, klimatickej zóny, tradície, histórie, ceny nehnuteľnosti a životných nákladov, zaujímajte sa aj o celkovú atmosféru zvoleného miesta, najmä či je pokojné a bezpečné. Prezrite si ho v rôznej dennej dobe a a k je to možné, aj v rôznych ročných obdobiach. Zostaňte v pokoji na tomto mieste stáť a nechajte pôsobiť účinky okolia na svoju osobnosť.

Zdroj: lena
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
17.4. 2021 12:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy