7.6. 2021 15:00

Starý radiátor nemusíte hneď vymeniť. S TÝMTO návodom ho stále využijete

7.6. 15:00

Starý radiátor nemusíte hneď vymeniť. S TÝMTO návodom ho stále využijete

Foto: pinterest/17apart

Nie všetko staré treba zákonite vymeniť. Ak sú vaše radiátory stále funkčné, len stratili „lesk“, stačí ich zrenovovať. A koniec vykurovacej sezóny je na to ideálny. Trocha práce sa rozhodne vyplatí, veď nebudete musieť kupovať nové radiátory.

Nekupujte nový 

Ak máte radiátor, ktorý dobre slúži, netreba ho hneď vymieňať za nový, najmä keď máte napnutý rozpočet. Potrebuje iba zrenovovať a bude vyzerať ako nový. Natieranie je časovo nenáročné a jednoduché a zaberie vám možno jeden víkend. Rátajte však s dobou schnutia základnej i náterovej farby, aby bol výsledok estetický.

Dôkladná príprava

Pripravte si priestor, aby ste pri maľovaní nepoškodili podlahu alebo koberec - rozprestrite na zem kartón alebo fóliu. Radiátor umyte od prachu a oceľovou kefou odstráňte uvoľnené časti farby alebo prípadnú hrdzu. Zdrsnite povrch celého radiátora, farba bude chytať lepšie a zvýši to trvanlivosť náteru. Drobné nerovnosti zbrúste pilníkom alebo šmirgľovým papierom na kov. Radiátor umyte vodou s trochou saponátu, ktorý ho odmastí a opláchnite čistou vodou.

autor:  Radomir
7.6. 2021 15:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy