1.9. 2020 15:00

Staré dvere nevyhadzujte, radšej ich renovujte a dajte im novú tvár

1.9. 15:00

Staré dvere nevyhadzujte, radšej ich renovujte a dajte im novú tvár

Foto: MaxPixel's contributors

Máte doma kvalitné drevené dvere, ktoré už nevyzerajú dobre? Určite by bola škoda ich vyhodiť, keď potrebujú len obnoviť náter. Nové dvere síce môžete získať bez námahy, ale za cenu vyššiu, než investujete do opravy tých, ktoré už doma máte a dobre „sedia“. Vyhrňte si rukávy a pusťte sa do práce!

Všetko staré preč

Pred opravou dverí je nutné odstrániť kľučku a kovanie. Bude sa vám lepšie pracovať a nebudete ho potom musieť prácne čistiť od farby. Postup opravy závisí od toho, akú povrchovú úpravu dvere majú. Najčastejšie ide o lak a drevenú dyhu. V prípade, že budete renovovať lakované dvere, potrebujete náradie, ktorým odstránite pôvodný náter. Môžete použiť brúsny papier, elektrickú brúsku alebo teplovzdušnú pištoľ a špachtľu, alternatívou je i chemický odstraňovač. Pomocou horúceho vzduchu ide starý lak dole takmer bez námahy. Dvere s dyhou stačí prebrúsiť jemným brúsnym papierom.

Oprava poškodení

Dvere zbavené náteru opravíte pomocou tmelu. Dôkladne si dvere prezrite pri jasnom svetle, pretože náter zvýrazní neopravené miesta. Po stvrdnutí tmel treba prebrúsiť, aby bola plocha dokonale rovná. Použite jemný brúsny papier. Následne dvere utrite vlhkou handrou, aby ste odstránili prach.

autor:  Radomir
1.9. 2020 15:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44