16.9. 18:00

Staráte sa o kúpeľnu dostatočne? 6 vecí, ktoré vás prezradia

Sprchový kút vyžaduje starostlivosť - rovnako ako celá kúpeľňa.
Sprchový kút vyžaduje starostlivosť - rovnako ako celá kúpeľňa.
Zdroj: houzz.com

Prasknuté tesnenie

Prasklinka okolo vane alebo sprchy sa javí ako malý nedostatok. Spočiatku to tak je, ale ak ostane ležať ľadom, stáva sa z nej problém so zatekaním vody a možnou tvorbou plesne. Preto treba konať čím skôr.

Kvapkajúca voda

Sprcha, umývadlo alebo toaleta, pokiaľ sa v kúpeľni nachádza, by mali byť v stopercentom stave, čo sa vody týka. Kvapkanie a pretekanie je naoko malým, ale v praxi veľkým problémom. Riešte ho okamžite a nenechajte sa oberať o vodu, ani o dokonalý dojem z kúpeľne.

Kôš bez veka

Kôš na odpadky je v kúpeľni plusom, ale len vtedy, ak je na ňom veko. Smeti, ktorých sa počas dňa zbavujete, by mali byť udržiavané v uzavretej nádobe, aby ste nedali šancu vniknutiu vody, baktériám a samozrejme, pachu.

Podlaha a steny

Na záver,  a predsa nejde o tú najmenej dôležitú vec, je prach v kúpeľni. Jeho usádzanie sa v tejto miestnosti - tak ako hocikde inde - deje deň čo deň a treba sa ho zbavovať. Ak toto zanedbáte, vplyvom vlhka sa bude doslova lepiť a pokojne ho bude vidieť nielen na keramike či podlahe, ale aj na stenách a v ich špárach.

autor:  Gabi
16.9. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44