15.3. 2020 6:00

Stále upratujete, ale nevidno to? Poradíme triky, vďaka ktorým budete mať konečne poriadok

15.3. 6:00

Stále upratujete, ale nevidno to? Poradíme triky, vďaka ktorým budete mať konečne poriadok

Foto: Shutterstock

Zdá sa vám, že stále len upratujete, ale s výsledkom nie ste spokojní? Príčiny môžu byť rôzne. Možno ste príliš nároční na čistotu, možno máte domácnosť preplnenú alebo to len nerobíte správne. Ponúkame vám zopár tipov, ako s neporiadkom zatočiť.

Čas na upratovanie

Ako na všetko v živote aj na upratovanie si treba nájsť čas a dobre si ho naplánovať. Pokiaľ chcete, aby sa to u vás „ligotalo“ a domov voňal čistotou, musíte postupovať systematicky a organizovane. V prvom rade si na dôkladné upratovanie vyčleňte dostatok času. Upratať sa síce dá aj za pätnásť minút, ale ide skôr o vizuálne oklamanie zmyslov.

Máte pocit, že je vo vašom byte či dome neustále neporiadok?
Máte pocit, že je vo vašom byte či dome neustále neporiadok?
Zdroj: archív lepšie bývanie

Všetko na svojom mieste

Nedávno sme písali o hromadení a v článku sme  vám ponúkli niekoľko tipov, ako nepodľahnúť tejto „chorobe“. Aj keď sa nepovažujete za zberateľa, pravdou je, že na bezproblémové fungovanie domácnosti a pohodlný život jej členov sú potrebné rôzne predmety, oblečenie, knihy, drobnosti… Nečudo, že sa hromadia v skriniach, na policiach alebo na každej voľnej ploche a vytvárajú neporiadok. Každá vec preto musí mať svoje pevné miesto a najlepšie za zatvorenými dverami alebo v úložnom boxe. Naučte sa riadiť jedným pravidlom – vždy, keď si niečo nové kúpite tak niečo z toho, čo už vlastníte vyhoďte, predajte alebo darujte.

Prázdne pracovné plochy

Prvý dojem je dôležitý, to platí o všetkom. Aj o poriadku. Preto majte vždy pracovné dosky a stoly prázdne, najlepšie bez dekorácií. Keď sú veľké a rovné povrchy prázdne, nielenže sú vizuálne príťažlivejšie, ale aj ľahšie a rýchlejšie ich upracete. Nenechávajte na pracovnej doske ani drobné spotrebiče, vyberte ich až vtedy, keď ich naozaj potrebujete.

autor:  Radomír
15.3. 2020 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44