26.9. 2020 15:00

Sťahuje sa vám do domácnosti hmyz? Takto tomu zabránite

26.9. 15:00

Sťahuje sa vám do domácnosti hmyz? Takto tomu zabránite

Foto: archív

Chladnejšie počasie nenúti len ľudí, aby viac času trávili v uzavretých priestoroch. Aj zvieratá si hľadajú skrýše, v ktorých by mohli prečkať zimu. A medzi majstrov v okupovaní nových priestorov patrí hmyz.

Skôr než vytiahnete ťažké zbrane v podobe chemických prípravkov na odpudzovanie alebo zabíjanie hmyzu, vyskúšajte týchto 6 jednoduchých krokov, ako zabránite prenikaniu hmyzu do domácnosti.

1. Uprataný dvor

Znie to banálne, ale pripravte sa na inváziu hmyzu, ak neudržiavate bezprostredný priestor okolo domu bez opadaného lístia, pokosenej trávy a upratanej terasy. Chodník zapadaný lístím možno vyzerá romanticky vo filme, ale v reálnom živote poskytuje pavúkom a inému hmyzu príležitosť, ako sa zdržiavať čo najbližšie k vyhriatemu domu. A ak sa poriadne ochladí, hádajte, kam sa pôjde schovať?

2. Upchaté škáry

Praskliny v omietke, škáry v doskách drevárne, zle priliehajúce dvere alebo okná... všetky nedostatky na fasáde domu, treba pred zimou opraviť nielen preto, aby sme zbytočne nevyhadzovali peniaze za kúrenie, ale aj preto, aby sme nedali príležitosť hmyzu, ako sa votrieť dovnútra.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
26.9. 2020 15:00
Diskusia  ()
Diskusia
44