5.4. 2020 21:00

Sprcha pre psa: Ako ho bezpečne umyť a na čo si dať pozor?

5.4. 21:00

Sprcha pre psa: Ako ho bezpečne umyť a na čo si dať pozor?

Foto: Twitter

Majitelia chlpatých domácich miláčikov iste vedia, že umývanie je niekedy celkom zaberačka. Špeciálna sprcha výrazne uľahčí celý proces.

Psia sprcha - čiže dostatočne široký a mierne vyvýšený priestor so sprchovou hadicou je ideálne miesto na umývanie psa. Ak si v rodinnom dome alebo väčšom byte môžete dovoliť takúto vymoženosť, rozhodne neváhajte. Zíde sa totiž napríklad aj na umývanie záhradného náradia, čistenie väčších predmetov... Jednoducho, je na nezaplatenie.Pri inštalácii takejto sprchy je však treba myslieť na pár detailov.Pozrite sa, aké psie sprchy majú ľudia doma - a v čom môžu byť ich úskalia.

Bariéra nielen symbolická

Kým ľuďom pri vstupe do sprchy asi najviac vyhovuje bezbariérový vstup, so psami je to inak. Pri umývaní v sprche, ktorá má odtok zarovnaný s podlahou a bez akejkoľvek prekážky, bude totiž majiteľ pravdepodobne rovnako mokrý ako jeho chlpatý miláčik.Prvá zásada teda je - sprchu jasne oddeliť, aby pes len tak ľahko neušiel. A úplne ideálne dostatočne vysokým múrikom, na ktorý si môžete počas umývania pohodlne sadnúť.

Správne vyvýšenie

Väčšie plemená a staršie psy len ťažko zdvihnete do vaničky vo výške drezu. Kým pre malé psy je takéto umývanie ideálne - umývaním vo vaničke len o kúsok väčšej od umývadla si totiž majiteľ šetrí chrbát.Majitelia väčších psov by však mali myslieť na to, ako sa zviera dostane do sprchy, keď bude mať v staršom veku problémy s chôdzou. Preskočiť vysokú prekážku alebo vyskočiť do vyvýšenej sprchy môže byť problém.Ideálne je preto mať sprchu upravenú tak, aby do nej pes mal dostatočne pohodlný prístup, no v jednej časti si môže majiteľ sadnúť alebo sa aspoň oprieť bez toho, aby sa celý zamokril.

5.4. 2020 21:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44