31.1. 2020 21:00

Spravte si čelo postele, ako vidíte na obrázku: Toto je presný postup

31.1. 21:00

Spravte si čelo postele, ako vidíte na obrázku: Toto je presný postup

Postele s výraznými čelami sú trendom posledných rokov. Drevené alebo čalúnené čelo dáva posteli šarm, no pravdou je, že ide o vyššiu investíciu. Ak si ho ale urobíte sami, ušetríte!

Ak chcete mať posteľ s krásnym a s pohodlným čalúneným čelom, vôbec nemusíte veľa utratiť. Podľa nášho návodu si ho vyrobíte vlastnými rukami.

Prečo mať čelo?

Posteľ s čelom vyzerá luxusnejšie, pohodlnejšie, bezpečnejšie. Čelo vás ochráni pred prievanom i sálaním chladu zo steny a urobí z postele bezpečný „prístav". Bez obáv z pošpinenia steny sa o neho môžete opierať, ak radi v posteli čítate. Na čelo tiež môžete pripevniť nočnú lampu, náladové osvetlenie alebo iné dekorácie.

Čalúnené čelo

Pri pohľade na čalúnené čelo s gombíkmi možno zapochybujete, či to zvládnete. Podrobný obrazový návod vás však prevedie jednotlivými činnosťami krok za krokom a výsledok vás prekvapí. Potrebujete pár pomôcok, možno jedného ochotného pomocníka a chuť do práce. Zaobstarajte si dosku zodpovedajúcej veľkosti, ktorá bude čelom postele, molitan primeranej hrúbky, aby bolo čelo pohodlné a látku na očalúnenie, ktorú môžete zladiť s textíliami v spálni.

Spravte si čelo postele, ako vidíte na obrázku: Toto je presný postup
Zdroj: placeofmytaste.com

 

Smelo do práce!

Z nástrojov sa vám určite zíde kladivo, vŕtačka, nastreľovacia pištoľ a čalúnická ihla. Odmerajte si výšku čela. Štandardne majú postele s čelom výšku 130 cm, ale pri vlastnej výrobe máte voľnejšiu ruku. Molitan môžete očalúniť aj samostatne a následne ho pripevniť k doske čela, ale pri tomto postupe do dosky vopred navŕtajte otvory, aby sa vám lepšie prevliekala niť s gombíkmi. Vopred si rozvrhnite rozmiestnenie gombíkov, môžete ich prišívať podľa určitého vzoru, ale aj asymetricky. Pokračovanie na 2. strane.

Do galérie sme vám nahrali fotografie - postup výroby čela krok za krokom. Veľa šťastia.

Zdroj: radomír
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
31.1. 2020 21:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44