29.11. 2019 0:05

Správnu vianočnú atmosféru vyčarujú aj krásne bytové vône

29.11. 0:05

Správnu vianočnú atmosféru vyčarujú aj krásne bytové vône

Foto: Notino

Vianoce klopú na dvere a nevieme sa dočkať očarujúcich momentov pod vianočným stromčekom. Prečo ale nevyskúšať bytové vône, vďaka ktorým bude domov okamžite útulnejší?

Najkrajšie obdobie roka sa blíži

Rozžiarené detské očká, čas strávený v kruhu milovaných, sladké koláčiky, rozprávky, nádherná žiarivá výzdoba a pokoj v duši – aj tak by sme mohli charakterizovať Vianoce. Staráme sa o to, aby boli domácnosti dokonale čisté, brušká plné a spokojné, výzdoba bohatá. Je to čas, ktorý pohladí dušu a nevieme sa ho nabažiť.

S ním sa spájajú aj mnohé vône – vanilka, škorica, varené víno, klinček, ihličie alebo drevo. Dokážu vytvoriť tú správnu atmosféru, ktorá zanechá plno spomienok. Domov sa stane oázou pokoja a vy sa budete len usmievať. Viete, ako si priniesť čaro toho okamihu domov už teraz?

Je to také jednoduché

Jednou z najľahších možností, ako prevoňať svoj interiér, je jednoznačne aróma difuzér (stretnete sa aj s označením aróma difúzor). Výhod má niekoľko. Stane sa nielen štýlovým bytovým doplnkom, ale aj zdrojom očarujúcej vône. Pozostáva z obalu s náplňou a tyčiniek, ktoré dokážu ovplyvniť intenzitu vône. Iba ich namočíte do difuzéra a ak túžite po intenzívnejšej aróme, otočíte ich naopak. Potom si vyložíte nohy na stôl a môžete si užívať pokojnú atmosféru a teplo domova.

Ak máte pocit, že vône je priveľa, stačí použiť menej tyčiniek. Dosiahnete tak presne takú intenzitu, aby ste sa cítili príjemne a spokojne. K niektorým si môžete dokúpiť aj náhradnú náplň, takže sa vyprodukuje aj menej odpadu.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Notino

Obľúbené éterické oleje

Éterické oleje patria si získavajú čoraz viac fanúšikov, ktorí ich obľubujú pre ich výnimočné účinky. Jedným zo spôsobov ich využitia v byte je aromalampa. Či už sa rozhodnete pre sklenú alebo keramickú, dostanete dizajnový kúsok a praktický nástroj na udržovanie príjemnej vône v jednom. Ich výhodou je aj jednoduché použitie: do vnútra aromalampy vložte čajovú sviečku. Do vrchného kalíška, ktorý vyzerá ako malé jazierko, nalejte trošku vody a pridáte pár kvapiek éterického oleja. Plameň sviečky zmes zahreje a za malý okamih ucítite upokojujúcu vôňu.

Ktorým olejom začnete? Borovica, škorica, vianočná zmes alebo niečo sladšie?

 

 

 

autor:  PR článok
29.11. 2019 0:05
Diskusia

K tomuto článku nie je možné pridávať diskusné príspevky.

44