20.11. 2020 18:00

Spálňa o vás prezradí viac, ako chcete. Stačí sa pozrieť na posteľ...

20.11. 18:00

Spálňa o vás prezradí viac, ako chcete. Stačí sa pozrieť na posteľ...

Foto: thespruce.com

Bývanie človeka priamo odráža jeho charakter. Táto spojitosť je úplne zrejmá, ale možno budete prekvapení, čo dokážu prezradiť detaily. Vedci sa pozreli na obyčajné ustielanie, resp. neustielanie postele a prepojili to s povahovými črtami človeka.

Štúdia dvoch tisícok respondentov bola robená kvôli "zvedavosti" zahraničnej spoločnosti venujúcej sa spánku. Nakoľko túži osloviť čo najviac ľudí svojimi produktmi, vedenie chcelo vedieť, ako sa vo svojej spálni správajú a čo to o nich vypovedá.

Vedci teda vyspovedali slušný počet zapojených a zistili zaujímavú spojitosť. Ľudí rozdeľoval názor na to, kedy treba ustielať posteľ a to sa priamo odrzkadľovalo v ich povahe. Čo presne zistili? Že je iné, či si upracete paplón okamžite po zobudení alebo až neskôr či vôbec. Skupina ľudí, ktorá ráno vstala a automaticky ustlala posteľ, patrila k športovejšie založeným. Títo respondenti sa ukázali ako aktívnejší v celkovom živote, nemali problém nielen s udržiavaním poriadku v spálni, ale ani so vstávaním. Mnohým nebolo treba ani budík a boli hore i skôr. Nechýbala im energia a ranná spokojnosť.

Vedecké štúdie odhalili, že ustielanie postele prezrádza našu povahu.
Vedecké štúdie odhalili, že ustielanie postele prezrádza našu povahu.
Zdroj: Shutterstock

Na druhej strane tí, ktorí vstali a posteľ nechali "ležať ľadom", pôsobili náladovejšie, menej energicky a tiež tichšie. V rámci rozbehu do nového dňa vyžadovali viac času a štartovalo sa im ťažšie. Samozrejme, dôvodom nebola neuprataná posteľ, ale práve tá bola dôsledkom ich povahových vlastností. Ako upozornili vedci, okamžité ustielanie môže byť jedným z trikov pre energickejšie ráno. Tak čo, sedí to na vás?  

autor:  Gabi
20.11. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44