28.2. 2021 15:00

Spálňa ako na dlani: Štýlový nápad alebo zbohom súkromie?

28.2. 15:00

Spálňa ako na dlani: Štýlový nápad alebo zbohom súkromie?

Foto: archív

Sklenené steny a stropy sú dych vyrážajúcimi prvkami stavieb nielen zvonka, ale aj z vnútra. Ponúkajú prekrásny výhľad, takmer dokonalý kontakt s okolím, no treba sa zmieriť s daňou v podobe straty súkromia. Sklo má totiž jednu nevýhodu, vidieť cezeň z oboch strán. Je to však riešiteľný problém.

Živé obrazy

Dnes už dizajnéri otvorene pracujú s koloritom okolia a priestor bývania neohraničujú len vnútornou stavbou. Výhľad je veľmi hodnotnou devízou stavby, aj dokonalým príkladom, ako sa dá zosúladiť projekt domu s okolím. Kvalita veľkorozmerných okien postúpila a tepelná nepriepustnosť sa výrazne znížila, čo otvorilo tvorcom nové možnosti. Už nie je potrebné vždy na steny umiestňovať len grafiky a drahé obrazy, ale súčasťou interiéru môže byť aj živý obraz, na ktorom sa v priebehu roka dokonale menia všetky štyri ročné obdobia.

Zaspávanie s dotykom prírody

Kuchyne a obývačky s priestranným výhľadom do terasy sú prakticky bežnou súčasťou domu. Odvážnejší a otvorenejší stavitelia však stavili aj na koncept otvorenej spálne. Čo môže byť krajšie, ako sa prebúdzať sa do rána zaliateho slnkom a zamerať svoj pohľad na panorámu. Kto neverí na nabíjanie človeka okolím, mal by prespať aspoň jednu noc v otvorenej spálni, v ktorej máte pocit, že spíte priamo v prírode.

Zdroj: marcos
28.2. 2021 15:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy