14.5. 2022 9:00

Slovenská dizajnérka v New Yorku: Navrhuje interiéry, ktoré sú výnimočné

Laura Baross
Zdroj: Laura Baross & Design with Care

Ako si predstavuješ také „slow living“?

Myslím si, že slow living rovná sa spomaliť a naučiť sa klásť si otázky: Prečo si ako konzumenti niečo volíme? Odkiaľ to pochádza? A aké následky naša lokálna voľba môže mať na globálne dianie? Jednoducho sa nad všetkým pozastavovať a konať uvedomelejšie.

Ako by si dnes opísala svoj štýl? Čo je charakteristické pre tvoj rukopis?

Nazvala by som to „warm minimalism“. Pristupujem k priestoru skôr s neutrálnou paletou a potom doň vnášam charakter prostredníctvom predmetov, ktoré klienti vlastnia, alebo vyhľadávaním rôznych zariaďovacích prvkov so zaujímavými tvarmi, textúrou, siluetami či aplikovaním farebných akcentov.

Slovenská dizajnérka v New Yorku: Navrhuje interiéry, ktoré sú výnimočné

A k tomu ten rozmer udržateľnosti... Kedy si si tému ekológie takto „osvojila“?

Počas štúdia na univerzite ma začali zaujímať prednášky na tému pasívnych domov a nízkoenergetickej tepelnej techniky. Potreba konať sa však intenzívne dostavila až v USA, kde sa mi nedalo nevšimnúť si obrovské množstvo odpadu, ktorý je tu každý deň produkovaný. Jednorazové plastové obaly, tégliky, fľaše na vodu a do toho videá o oceánoch zamorených plastom... Donútilo ma to zamyslieť sa nad svojimi vlastnými návykmi a nahradiť ich takými, ktoré sú viac udržateľné. Keď som zakladala štúdio, cítila som silné aktivistické hnutie vzdelávať sa o tom, ako žiť ekologickejšie. Podobný prístup sa snažím vniesť aj do tvorby interiérov.

14.5. 2022 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok