14.5. 2022 9:00

Slovenská dizajnérka v New Yorku: Navrhuje interiéry, ktoré sú výnimočné

14.5. 2022 9:00

Slovenská dizajnérka v New Yorku: Navrhuje interiéry, ktoré sú výnimočné

Foto: Instagram.com/laurabaross

Laura Baross si v New Yorku vybudovala vlastné štúdio. Jej interiéry sú nadčasové a zároveň udržateľné. Pre magazín EVA povedala viac...

Kam smerovala tvoja cesta po ukončení školy?

Už počas štúdia sa mi podarilo nadviazať kontakt s ľuďmi v odbore, ktorí ma neskôr pozvali na spoluprácu na mojich prvých projektoch. Skúsenosti som nazbierala napríklad aj v dizajnérskej firme, ktorá sa venovala tvorbe unikátnych kusov nábytku na mieru, či v startupe, ktorý poskytoval online poradenstvo týkajúce sa dizajnu. Vďaka tomu, že som sa v tom období začala zaujímať o udržateľnejší spôsob života a nevedela som o firme, ktorá by sa zaoberala ekologickým prístupom k navrhovaniu, cítila som nesmierne volanie konať, a tak som si vytvorila vlastný ateliér Design with Care.

Laura Baross
Zdroj: Laura Baross & Design with Care

Mať svoj biznis v New York City je určite výzva. Ako prebiehali jeho začiatky?

Keď som začínala, sídlila som v jednom coworkingovom priestore. Bola som tam obklopená komunitou úspešných founderov, CEO z prostredia technológií, mnohí z nich sa dokonca dostali do rebríčka Forbes „30 under 30“. Vidieť ambicióznych mladých podnikateľov ísť si za svojím cieľom ma veľmi inšpirovalo a nakoplo ma to hľadieť ponad prekážky. Aj keď rásť rýchlo, ako to prebieha v startupovom prostredí, mi zo začiatku imponovalo, časom som prišla na to, že je pre mňa lepšie riadiť sa heslom „pomaly ďalej zájdeš“. Dnes sa koniec koncov riadim konceptmi „slow living“ a „slow dizajn“.

14.5. 2022 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok