25.1. 2021 18:00

Skrášlite svoju starú spálňu: Trendy roku 2021 radia...

25.1. 18:00

Skrášlite svoju starú spálňu: Trendy roku 2021 radia...

Foto: Shutterstock

Dizajnové trendy neobišli ani spálňu. Neváhajte a niektoré z nich aplikujte vo svojej starej spálni. Niekedy naozaj stačí len pár zmien a rozdiel je obrovský. Spálňa je intímnou miestnosťou, ktorá má vyhovovať vašim požiadavkám, preto sa nebojte prejaviť svoj štýl a osobnosť.

Nebojte sa farieb

Neutrálne odtiene sú na relax ako stvorené, no dizajnéri ohlásili zmenu a radia použiť odvážnejšiu úpravu stien. Namiesto skromného minimalizmu odporúčajú výraznejšie farby, tapety alebo reliéfnu úpravu omietky. Rozhodnite sa pre teplé odtiene farebného spektra. Ide o červenú, oranžovú, žltú a sviežu zelenú farbu. Tieto odtiene výborne fungujú s nábytkom prírodného pôvodu, napríklad z bambusu, ratanu a prútia. Neutrálne odtiene s červeným alebo žltým základom vnášajú do schémy zdobenia teplé tóny - pre väčšiu hĺbku vrstvite rôzne tóny a farby. Jedna kontrastná farba chladného odtieňa celú miestnosť vyváži.

Výrazné čelo

Čelo postele je na výslní, zamerajte sa na veľké a výrazné tvary v jasných farbách a vzorované čalúnenie. Dôležité je vytvoriť ústredný bod, ktorý v spálni okamžite zaujme, ale zároveň umožní pohodlné a praktické využívanie postele. V spálni môžete použiť odtiene sýta červená a pomarančová, horčicovo žltá a výrazná zelená. Pre klasickú nadčasovú schému je naďalej vhodná modrá. Nevyhnutnosťou je potlač inšpirovaná prírodou, napríklad kvetinové a listové motívy.

Čelo na posteli si môžete vyrobiť aj sami. Stačí nápad a trocha šikovnosti.
Čelo na posteli si môžete vyrobiť aj sami. Stačí nápad a trocha šikovnosti.
Zdroj: thespruce.com

„Zahrejte“ posteľ

Vonku je zima, takže túžime vkĺznuť do teplej postele. Pocit tepla vytvoríte vrstvením – na posteľ prehoďte deky, prikrývky, viac vankúšov z mäkkých a teplých materiálov prírodného pôvodu. Svoju osobnosť a originalitu môžete prejaviť odvážnejšími farbami a textúrou, ktorá spálni pridajú zaujímavosť. Na okná zaveste závesy, ktorá majú dekoratívny účel, miestnosť zatienia a zútulnia.

autor:  Radomir
25.1. 2021 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44