9.8. 2020 12:00

Sklenený stôl - dizajnérsky kúsok v byte, ktorý nadchne

9.8. 12:00

Sklenený stôl - dizajnérsky kúsok v byte, ktorý nadchne

Foto: archív

Sklo je krásne a všestranné, veľmi dobre sa kombinuje s rôznymi materiálmi. Jeho schopnosť vniesť do interiéru eleganciu s obľubou využívajú mnohí interiéroví dizajnéri. Veľmi pekným doplnkom je sklenený stôl, ktorý pristane skutočne každému štýlu.

Všestranný stolík

Sklo pomáha navodiť ilúziu väčšieho priestoru, preto je stôl z transparentného skla vhodný i do menších priestorov. Miestnosti s ním pôsobia väčšie, svetlejšie a vzdušnejšie než v skutočnosti. Sklenený stôl bez problémov zakomponujete do akéhokoľvek štýlu zariadenia - tradičného, moderného i minimalistického. Pristane nielen obývacej izbe a jedálni, ale aj spálni či pracovni.

V ponuke obchodov nájdete sklenené stoly rôznych tvarov.
V ponuke obchodov nájdete sklenené stoly rôznych tvarov.
Zdroj: archív

Variácie skla

Pri výrobe stolov sa používa tvrdené sklo, ktoré je pevnejšie a odolnejšie voči nárazom. Doska stola môže byť z číreho, mliečneho alebo zafarbeného skla. Svoju úlohu zohráva i vzhľad nôh alebo základne, ktoré tvoria oporu stola.  Číre sklo nebráni vo výhľade na dizajnovo zaujímavú oporu stola ani na kusový koberec, ale umožní im plne vyniknúť. Jedálenské a konferenčné stoly majú zväčša drevené a kovové nohy v rôznych farebných úpravách. Výnimkou nie sú ani celosklenené kúsky, ktoré akoby „plávali" v priestore.

Zdroj: radomír zdroj foto: digsdigs
9.8. 2020 12:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44