1.3. 2020 21:00

Sklenené police: nezaťažia priestor a dodajú mu noblesu

1.3. 21:00

Sklenené police: nezaťažia priestor a dodajú mu noblesu

Foto: dizainall.com

Štýlové sklenené police pôsobia, akoby sa vznášali v priestore, takže predmety, ktoré sú na nich uložené, viac vyniknú. Musíte ich vidieť!

Akoby vo vzduchu

Police zo skla pôsobia, akoby sa vznášali v priestore, takže predmety, ktoré sú na nich uložené, viac vyniknú. Práve preto ich radi využívajú obchodníci na vystavenie tovaru. Sklo v sebe nesie prvky luxusu a nadčasovosti, preto pristane každej miestnosti. Pri výbere sa orientujte podľa hrúbky skla. Čím je hrubšie, tým väčšiu nosnosť má polica. Stretnúť sa môžete s hrúbkou už od 6 až do 20 mm.

Matné i farebné

Police majú rôznu dĺžku a tvar, estetickým detailom je samotné zabrúsenie rohov. Rohy totiž nie sú len hranaté, ale i skosené a oblé. Okrem políc z číreho skla sa hojne využíva dekoratívne sfarbené sklo - dymové, mliečne, modré či čierne. Nezvyčajné, ale vysoko estetické sú zrkadlové, ornamentálne a police s LED osvetlením.

Sklenené police: nezaťažia priestor a dodajú mu noblesu


Spôsob upevnenia

Upevnenie sklenenej police podporuje jej vzhľad, ale zabezpečí i stabilitu a bezpečnosť. Použiť môžete držiaky, lišty aj uhlové konzoly. Voľba typu držiakov ovplyvňuje účel využitia police. Niektoré podpierajú celé sklo, iné len okraje police. Takmer neviditeľné sú lišty, ktoré istia zadnú stranu police. Výhodou lišty je, že v nej môžete ukryť LED diódy. Sklenené police nemusia byť len na stene, ale aj priamo na zrkadle aj na skrinke.

autor:  Radomír
1.3. 2020 21:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44