8.6. 2020 18:00

Škandinávsky štýl v kuchyni: Jednoduchý dizajn, ale obrovský dojem

8.6. 18:00

Škandinávsky štýl v kuchyni: Jednoduchý dizajn, ale obrovský dojem

Foto: unsplash.com

Plánujete rekonštrukciu kuchyne? Odporúčame vám škandinávsky štýl, ktorý je vhodný pre malé i veľké priestory. Miestnosť rozjasní a vytvorí útulný, domácky dojem. Zosobňuje všetko, čo nás na severských krajinách láka – prirodzenosť, prepojenie s prírodou a pokoj.

Jednoduché = najlepšie

Kuchyňa v škandinávskom štýle je biela - od snehovo bielej až po krémovú. Svetlá farba najlepšie rozjasní priestor, ale vďaka doplnkovým farbám nepôsobí sterilne. Na vyváženie a zútulnenie priestoru má podlaha tmavší odtieň a v duchu škandinávskych tradícií je z pravého dreva. Kuchynská linka opäť môže byť biela, ale vítané sú svetlé odtiene dreva (borovica, dub, jaseň), má jednoduché línie, keďže dôležitá je praktickosť a funkčnosť.

Nadčasová kráska

Výsledkom spojenia bielej farby, jednoduchých línií a prírodných materiálov je nadčasová kuchyňa, ktorá sa vám nezunuje. Tmavšie farebné odtiene miestnosť zútulnia. Ide najmä o čiernu, hnedú a odtiene sivej. Tieto farby navodia v kuchyni príjemnú domácku atmosféru, ktorá by v „srdci“ domova mala prirodzene panovať. Na prvom mieste je funkčnosť, účelnosť a jednoduchá údržba. Preto v škandinávskej kuchyni nehľadajte zbytočné dekorácie ani otvorené police.

Aj u nás si gazdinky takto prakticky usporiadané kuchyne obľúbili.
Aj u nás si gazdinky takto prakticky usporiadané kuchyne obľúbili.
Zdroj: Madlon's Big Bear

Ostrovček a moderné spotrebiče

Súčasťou kuchyne je ostrovček, ktorý poskytuje ďalší pracovný priestor a umožňuje lepšiu organizáciu práce. Je akýmsi spoločenským centrom - prebieha na ňom príprava jedla a zároveň do procesu varenia môžete zapojiť i rodinu. Škandinávska kuchyňa sa nemôže zaobísť bez moderných spotrebičov, ktoré sú umiestnené tak, aby zodpovedali ergonomickým požiadavkám.

autor:  Radomír
8.6. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44