17.2. 2020 9:00

Sivá kuchyňa. Toto sú jej výhody, ktoré vám učarujú

17.2. 9:00

Sivá kuchyňa. Toto sú jej výhody, ktoré vám učarujú

Foto: žigo

Prežívate radostné obdobie výberu novej kuchyne do domácnosti? Ak práve váhate nad farebným ladením, poradíme vám nadčasovú klasiku. Zabudnite na krikľavé trendy či horúce odtiene a poďte do sivej.

Čistá vďaka sivej

Sivá farba má mnoho odtieňov a nielen ten depresívny, ktorý leží kúsok od čiernej. Práve naopak. Sivá môže byť takmer bielou, akurát nie je tak nemocnične sterilnou. Takáto kuchyňa je nielen dizajnovo čistá, ale aj praktická. Ne sivej totiž nebudete neustále vidieť odtlačky prstov, ako napríklad na lesklej čiernej či červenej.

Parádne ju zladíte so spotrebičmi

Unikátna výhoda. Pretože len čo stavíte na nejakú extra modernú farbu, spotrebiče budú vždy tak trochu pôsobiť nezosúladene. To všetko odpadáva pri sivej kuchyni. Pretože si môžete pokladať vstavené alebo voľne stojace spotrebiče v chrómovom, teda sivej. Využijete tak tón v tóne. Ale skvele budú ladiť aj biele a rovnako čierne. Preto nebude žiadny problém s výberom spotrebičov, ani ich následnou výmenou, keď doslúžia.

Sivá ladí so všetkým.
Sivá ladí so všetkým.
Zdroj: pinterest/kathyhellin

Kamarátka so všetkými

Sivá, biela a čierna patria do jednej rodiny farieb, ktoré môžete kombinovať prakticky so všetkým. Nezáleží na tom, či zvolíte červené kuchynské doplnky, pridáte drevo ako pracovnú dosku, okoreníte si priestor extravagantnejším osvetlením. Sivá bude skvelým podkladom, ktorý sa nebude s dynamicky farebnejšími doplnkami esteticky prekárať. Nemusíte sa báť ani výstrednejších experimentov, sivá vám to dovolí. Pokračovanie na 2. strane.

Viac sivých kuchýň si pozrite v našej galérii.

autor:  Marcos
17.2. 2020 9:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44