7.8. 2020 18:00

Senzačná premena skrine: A pozrite na renováciu celej spálne!

7.8. 18:00

Senzačná premena skrine: A pozrite na renováciu celej spálne!

Foto: Grillo designs

Stará skriňa nemusí skončiť na smetisku. Stačí, že sa inšpirujete touto naozaj senzačnou renováciou. A pozrite si hneď premenu celej izby. Odvážne a originálne nápady, ktoré domáci mali, stoja za úvahu.

Neveľmi príťažlivá skriňa s mahagónovou dýhou mala najlepšie roky jednoznačne za sebou. Dokonca aj tie horšie. Domáci teda stáli pred rozhodnutím - vyhodiť ju a nahradiť novou alebo... Dá sa s tým ešte niečo urobiť?

Starý nábytok však má oproti mnohým novým výrobkom výhodu kvality. Samozrejme, neplatí to vždy, no neraz sa stane, že lacný nábytok z veľkých sietí nie je zhotovený z takých pevných materiálov ako kedysi. OSB dosky majú redšiu výplň (alebo dokonca len kartónové jadro). Výhodou takýchto úsporných riešení môže byť okrem nízkej ceny aj nižšia hmotnosť, no prečo hneď vyhadzovať staré?

OSB doska poslúžila na výbornú.
OSB doska poslúžila na výbornú.
Zdroj: Grillo designs


Domáci sa preto rozhodli pre renováciu. Skriňu natreli niekoľkými vrstvami matnej bielej farby a vnútro vytapetovali. Za pozornosť stoja aj nové, moderné a originálne dvere - z OSB dosky. Za pozornosť však stojí viac nápadov, ktorými si domáci vylepšili miestnosť. Napríklad netradičné riešenie dvojfarebnej steny. Spodná polovica je výrazne tmavá. Takýto nápad vídať skôr v záťažových priestoroch, ako napríklad školy alebo nemocnice.

Dvojfarebná stena je netradičným prvkom.
Dvojfarebná stena je netradičným prvkom.
Zdroj: Grillo designs


Zaujímavé je tiež vyriešenie pracovného kútika v spálni. Namiesto plnohodnotného pracovného stola si majitelia vybrali policový systém upevnený na stene. Skvelý nápad do malého priestoru. V galérii článku uvidíte viac!

Zdroj: nonka zdroj foto: grillo desogns
7.8. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44